Vysavač má dnes doma každá hospodyňka, ale jen málokterá spěchá, aby se zbavila starého dobrého koštěte. Nenahradí moderní vychytávky, ale pomůže sbírat větší nečistoty z podlahy. Postupem času se koště zašpiní, chlupy a zvířecí srst se zamotávají do štětin, takže je třeba jej pravidelně čistit. Chci se s vámi podělit o skvělý trik, který nevyžaduje drahé produkty zakoupené v obchodě.

Jak vyčistit koště doma

Smeták je čisticí nástroj, takže dává smysl, že by byl plný prachu a nečistot. Můžete jej vyčistit běžnou solí. Tvrdé štětiny vydatně posypte solí a nechte přes noc. Zatímco spíme, krystaly vyplňují prostor mezi štětinami a účinně jej dezinfikují.

Ale pojďme to vidět až do konce! Ráno je třeba koště dobře opláchnout ve vodě, aby nedošlo k šíření soli po domě.

Budeme potřebovat následující ingredience:

  • 3 l. teplá voda.
  • 200 ml. stolní ocet.
  • Půl sklenice soli.

Všechny ingredience důkladně promíchejte v míse nebo kbelíku. Poté ponořte koště do kapaliny. Počkej 5 minut. Jakmile z koštěte přestanou kapat nečistoty, vyjměte nástroj a nechte jej uschnout.

Jak používat koště k čištění koupelny

Čisté koště se může hodit pro rychlý úklid koupelny. Jednoduše naneste silnou vrstvu pěny na holení na strniště a pevně ji vetřete do vany nebo sprchové vaničky. Díky velké ploše kartáče vám čištění nezabere mnoho času.

Pěna na holení si dobře poradí se skvrnami od mýdla, špínou a dokonce i s usazeninami vodního kamene. Další výhodou pěny je její svěží vůně, která se příznivě srovnává s vůní domácích chemikálií.

Nyní víte, jak vyčistit koště a kde jej použít jako první. Děkujeme za ❤️ a odběr!