V domě jsou místa, která hospodyňky při úklidu často ignorují. Když se například zamyslíme nad podlahovými lištami, už se na nich usadila silná vrstva prachu. Zvláště hodně nečistot se hromadí za nábytkem a závěsy. Místo neustálého čištění můžete vyzkoušet jeden geniální domácí lék!

Vlastnosti mytí soklových lišt

Je důležité si zapamatovat jedno pravidlo: soklové lišty by se neměly umývat velkým množstvím vody. Aby mop nenabobtnal a nespadl ze zdi, měl by být sotva vlhký. Oteklé povrchy je velmi obtížné, ne-li nemožné, vrátit do předchozího stavu. Výrobky vyrobené z MDF jsou na rozdíl od dřevěných soklů odolné vůči vlhkosti.

Také nepoužívejte abrazivní prostředky, tvrdé houby nebo kovové ježky. Mohou zanechat škrábance na všech typech povrchů.

Jak čistit podlahové lišty

Abyste ochránili své soklové lišty před prachem, stačí smíchat několik dostupných produktů a čištění se stane potěšením! Pro začátek si vezměte vhodnou nádobu. Nalijte do ní 200 ml vody, přidejte jednu polévkovou lžíci citronové šťávy a 3 polévkové lžíce. lžíce aviváže. Důkladně promíchejte.

Poté je třeba nalít hotovou směs do láhve s rozprašovačem a nastříkat ji na základní desky. Počkejte několik sekund a poté je otřete měkkým hadříkem. Nechte povrch zcela vyschnout.

Každá složka má aktivní účinek. Citronová šťáva tak dezinfikuje, zesvětluje žluté skvrny na soklových lištách, dokonale rozpouští nečistoty a mastnotu a navíc přináší do místnosti vůni svěžesti a čistoty. Aviváž vytváří neviditelnou vrstvu, která zabraňuje hromadění prachu. Voda ředí uvedené složky.

Děkuji za přečtení článku až do konce. Budu moc ráda, když uvidím vaše lajky a komentáře a také odebíráte kanál ❤️