Vodní kámen je častým problémem. Raději to řeším domácími prostředky. Jejich hlavní výhodou je nízká cena. Kromě toho jsou velmi univerzální; jedna taková směs může nahradit několik produktů zakoupených v obchodě. Chcete-li důkladně vyčistit povrchy od vodního kamene, jednoduše smíchejte tři cenově dostupné a cenově dostupné komponenty.

Z čeho vyrobit domácí čisticí prostředek?

K výrobě domácího čističe potřebujete ingredience, které se v kuchyni a koupelně vždy najdou. První je kuchyňská sůl . Má čistící a bělící vlastnosti, snadno odstraňuje nečistoty a rozpouští vodní kámen.

Zubní pasta tento efekt umocňuje, protože je vytvořena pro zesvětlení nejen zubní skloviny, ale i jiných povrchů. Kombinace těchto jednoduchých ingrediencí zaručuje, že se na vodovodním potrubí nebude usazovat vrstva vápenných usazenin.

Jak si vyrobit čistič doma?

Musíte ji začít připravovat bezprostředně před čištěním povrchů, je důležité, aby byla směs čerstvá.

Postup krok za krokem:

  • Do misky dejte 2 polévkové lžíce soli.
  • Do nádobky vymačkejte asi 10 cm zubní pasty.
  • Přidejte 1 polévkovou lžíci. l. prostředek na mytí nádobí. Mycí prostředek dodává požadovanou konzistenci.
  • Smíchejte ingredience, dokud nevznikne hustá, hladká pasta.

Připraveno! Neváhejte se pustit do úklidu a uvidíte, co tento jednoduchý domácí prostředek dokáže.

Co lze touto směsí vyčistit?

Lze jej použít k čištění všech povrchů, které jsou pokryty vodním kamenem. Může to být vana, umyvadlo, toaleta, sprchová baterie . Je třeba nanést směs a vetřít do povrchu houbičkou na nádobí. Nechte několik minut působit, aby se rozpustily nečistoty a plak. Poté znovu otřete vlhkou houbou nebo hadříkem.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖