Nečistoty se v kuchyňském dřezu hromadí velmi rychle, protože do dřezu vložíme nádobí a vylijeme zbylou tekutinu. To je ideální prostředí pro růst bakterií. Aby se zabránilo usazování lepkavé mastnoty a nečistot na povrchu, je nutné jej pravidelně čistit. Stačí nám směs dostupných kuchyňských surovin.

Je lesklý dřez vaším snem? Připravte si čisticí pastu

Než poběžíte do obchodu pro drahou domácí chemii, vyzkoušejte spolehlivý domácí čistič. K přípravě pasty budete potřebovat jedlou sodu, mýdlo a vodu. Všechny komponenty najdeme v kuchyni každé hospodyňky.

Postup krok za krokem:

  • Vezměte misku a nasypte do ní ¼ šálku jedlé sody.
  • Přidejte 3-4 kapky prostředku na mytí nádobí a několik lžic vody.
  • Vše důkladně promíchejte, aby vznikla pasta. Důležité je, aby měl hustou konzistenci a neroztekal se.

Čisticí směs je připravena! Naneste pastu na dřez, baterii a baterii.

V kuchyňském dřezu se velmi rychle hromadí nečistoty, protože do dřezu vkládáme nádobí a vyléváme zbylou tekutinu. To je ideální prostředí pro růst bakterií.

Nechte tři minuty působit, poté setřete houbou a důkladně opláchněte vodou. Nakonec povrch otřete do sucha. Stačí jedna minuta a váš dřez bude vždy vypadat jako nový!

Co dalšího můžete udělat pro vyčištění dřezu?

Dalším účinným a osvědčeným tandemem je ocet a voda. Roztok lze denně nastříkat na stěny dřezu. Ocet má dezinfekční vlastnosti a také odstraňuje vodní kámen. Jednoduše nastříkejte na povrch, počkejte 20 minut a setřete pěnovou houbou, opláchněte vodou a vytřete dosucha.

Pokud nemáte doma ocet, použijte místo něj kyselinu citronovou (můžete ji nahradit citronovou šťávou). Oba produkty jsou stejně účinné v boji proti vodnímu kameni a mastnotám.

Doufám, že tyto jednoduché tipy vám pomohou stát se čistým a pohodlným. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️