Koncem loňského roku, kdy došlo k prudkému skokovému nárůstu cen obilovin, jsme se s manželem rozhodli koupit obiloviny pro budoucí použití. O rok později se v naší kuchyni objevili nezvaní hosté. Nevím, odkud se můra vzala, protože balíčky byly zavřené. Zbavit se těchto malých škůdců nebylo tak snadné. První věc, kterou jsem se rozhodl udělat, bylo najít jejich hnízdo a poté jsem provedl opatření, která rychle zahnala nežádoucí hmyz.

Potravinoví moli se mohou náhle objevit v každé domácnosti, i v té nejčistší a nejudržovanější. Drobní škůdci se k nám domů dostávají větracími otvory nebo otevřeným oknem, i když si je nejčastěji nosíme s sebou z obchodu spolu s nákupem.

Daří se jim na místech, která jsou suchá a teplá a kde je přístup k potravě. Potravinoví moli žijí nejčastěji v nechráněných potravinářských výrobcích, proto je často najdeme v otevřených obalech potravin. Jejich potravou jsou všechny suché potraviny, které lze nalézt v každé domácnosti: obiloviny, ořechy, mouka, koření, cereálie, bylinkové čaje atd.

Jak se zbavit molů v kuchyni?

Pokud si všimnete, že se v domě objevili potravinoví moli, neodkládejte reakci. Tento létající hmyz se může velmi rychle množit, takže musíte okamžitě jednat. První věc, kterou byste měli udělat, je pečlivě zkontrolovat všechny potraviny uložené ve vašich kuchyňských skříňkách.

Koncem loňského roku, kdy došlo k prudkému skokovému nárůstu cen obilovin, jsme se s manželem rozhodli koupit obiloviny pro budoucí použití. O rok později se v naší kuchyni objevili nezvaní hosté.-2

Když najdete hnízda můr, umístěte kontaminovaný produkt do těsného sáčku a okamžitě jej odneste do kontejneru na odpadky. Ale to nestačí.

Dalším krokem je použití přírodních repelentů, které zabrání návratu škůdců. Níže je několik možností, které mi pomohly:

Sprej na potravinářské moly

Smíchejte ½ šálku octa s ½ šálku vody. Poté přidejte 10 kapek čtyř esenciálních olejů: máty, čaje, eukalyptu a levandule. Nalijte připravený roztok do rozprašovače a nastříkejte jej na vnitřní stranu kuchyňských skříněk. Nechte 5 minut působit, otřete dosucha a vložte potraviny zpět na police.

Bylinná směs

Můry nemají rádi vůni máty, bobkového listu a hřebíčku. Smíchejte toto koření, nasypte je do misky a vložte do kuchyňských skříněk. Můry se již nebudou přibližovat k zásobám potravy.