Mastné skvrny v kuchyni nejsou nic neobvyklého. Bez ohledu na to, jak opatrně se snažíme být, lepkavé zbytky se stále usazují na kuchyňském nábytku a spotřebičích, ale nejrychleji se objevují na sporáku. Dnes navrhuji vyzkoušet velmi jednoduché a levné řešení problému. Stačí smíchat pouze tři dostupné komponenty a získáte výkonný antikarbonový přípravek!

Jak odstranit mastnotu a nečistoty ze sporáku

Mastnota a saze se do povrchu sporáku zažírají poměrně silně, takže prostředek na mytí nádobí problém nevyřeší. Nejprve potřebujeme jedlou sodu. Použijeme ji jako brusivo, pomůže zvýšit čistící účinek. Hořčičný prášek je vhodný pro všechny typy nátěrů. A nakonec mýdlo na prádlo.

Ingredience:

  • Hořčice – 4 polévkové lžíce. lžíce.
  • Jedlá soda – 1 polévková lžíce. lžíce.
  • Tekuté mýdlo – 3-4 polévkové lžíce. lžíce.

Přidávejte mýdlo, dokud nezískáte pastu s hustou konzistencí. Používám ho v tekuté formě, ale můžete použít mýdlo. Nastrouhejte ji a smíchejte s trochou vody. Poté spojte všechny komponenty dohromady. Důkladně promíchejte.

Jak rychle a efektivně vyčistit sporák

Čištění varné desky od mastných skvrn se může zdát jako obtížný úkol, ale není. Celý proces trvá asi 5 minut. Připravenou kompozicí lze otřít rukojeti kuchyňských skříněk, vypínačů a vodovodních baterií. Produkt nevytváří téměř žádnou pěnu a nemusíte trávit mnoho času jeho odstraňováním.

Hotovou směs tedy naneste na hadřík z mikrovlákna nebo pěnovou houbičku. Ošetřujeme špinavý povrch a necháme kompozici na sporáku. Za 2-3 minuty kombinace sody, hořčice a mýdla rozpustí lepkavý povlak. Poté je třeba odstranit houbou, nyní čistý sporák vytřete do sucha papírovou utěrkou. Připraveno!

Mastné skvrny v kuchyni nejsou nic neobvyklého. Bez ohledu na to, jak opatrně se snažíme být, lepkavé zbytky se stále usazují na kuchyňském nábytku a spotřebičích, ale nejrychleji se objevují na sporáku.-3

Vyzkoušejte tento life hack a stane se vaším skutečným spojencem v boji proti kuchyňským skvrnám. Děkuji za pozornost, uvidíme se znovu na kanálu! 💖