Za oknem už napadl první sníh, a tak je čas vytáhnout zimní boty. Nošení tenisek a vysokých podpatků není nejlepší volbou nejen kvůli nízké venkovní teplotě. Tyto boty mají nevhodnou podrážku, která může způsobit nehodu. Dámské boty a kozačky také nemají pořádné profilování, ale v tomto případě je lze mírně upravit, aby v zimě nehrozily.

Když jsem si vyzvedl boty z opravy, švec se podělil o techniky, jak boty připravit, aby v zimě neklouzaly.

Prvním způsobem je nalepení lékařské lepicí pásky na podrážku. Stačí na podrážku nalepit dvě lepicí nášivky ve tvaru písmene „X“ nebo jen dva proužky. Tato metoda má ale jednu významnou nevýhodu – je nestabilní. Nejlepší je jej dočasně použít, když je venku suché a mrazivé počasí. V deštivých dnech se náplast velmi rychle sloupne.

Dalším trikem je použití tekutého silikonu. Použil jsem Polydel . Dá se koupit na WB. Na podrážce udělám několik vodorovných pruhů a nechám zaschnout. Tato metoda je odolnější než metoda lepicí omítky. Silikonové podložky poskytují protiskluzový efekt, i když je venku silný led s deštěm a sněhem.

Jak připravit boty na vysokém podpatku na zimu?

Zimní boty na vysokém podpatku mají jen zřídka vhodnou protiskluzovou podrážku. Kluzký chodník v kombinaci s podpatky je rychlý způsob, jak se dostat do pohotovostní nemocnice. Proto i takové boty potřebují náležitou ochranu. Můžete použít výše uvedené hacky nebo podrážku jednoduše přetřít smirkovým papírem a poté na ni nastříkat lak na vlasy. Tento trik používají ženy již řadu let.

Pokud vás žádná z těchto technik neuspokojuje, obraťte se na obuvníka, který vám za malý poplatek nainstaluje vhodné protiskluzové podložky. Požádejte také o výměnu podrážky za gumovou, která má mnohem lepší přilnavost.