Mnoho žen v domácnosti se snaží urychlit proces vaření. A není to tak, že bychom neradi vařili, jen se v životě vždy najde místo pro dovolenou! Nový rok, Vánoce, výročí nebo jiná oslava je důvodem k sejít se ve velké skupině a stůl by neměl být prázdný. Jak vše zvládnout? Moje kamarádka je šéfkuchařkou v restauraci a podělila se o jednoduché triky, které v kuchyni efektivně fungují.

Aby se hrášek rychleji rozvařil

V závislosti na odrůdě je třeba suchý hrách vařit 2 hodiny nebo i déle. Aby se proces urychlil, kamarád poradil hrášek na konci vaření osolit.

Na internetu jsem našel další hack na pracovní život. 10 minut po uvaření přidejte do pánve s hráškem sodu. Aby nedošlo k poškození chuti produktu, dodržujte proporce: 0,5 lžičky. na 2 litry vody. Za 7 minut bude hrášek hotový!

Vejce bez drobků

Nakrájet vařené vejce na úhledné kousky je docela možné. Chcete-li to provést, držte nůž 10-15 sekund pod tekoucí studenou vodou.

Mléčná kaše – chutná, ale dlouhá?

Faktem je, že pokud cereálie okamžitě zalijete mlékem, bude trvat věčnost, než nabobtná. Nejprve kaši uvařte do poloviny a teprve poté přidejte mléko.

Vaření pyré za poloviční čas

Aby bylo zajištěno rovnoměrné vaření, brambory by měly být nakrájeny na malé kousky. Zelenina se uvaří rychleji, pokud do vody přidáte máslo. Stačí jeden kus a na výrobku se vytvoří mastný film, který urychlí jeho přípravu.

Perfektní bílá

Mnohem efektněji vypadá v salátech sněhově bílá rýže. K dosažení této barvy rozpusťte 1 lžičku jablečného octa ve vodě. Rýže bude bílá a bude mít pevnou strukturu.

Mnoho žen v domácnosti se snaží urychlit proces vaření. A nejde o to, že bychom neradi vařili, jde jen o to, že v životě se vždy najde místo pro dovolenou -3

Maso je součástí mnoha jídel

Maso znatelně změkne, pokud je mírně okyselené. Stačí do vody přidat špetku kyseliny citronové. Kyselina změkčuje vlákna masa a dělá pokrm chutnější.

S těmito jednoduchými triky budete mít více času pro sebe a své blízké. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️