Sansevieria nebo „Tchýnin jazyk“ nevyžaduje zvláštní péči; Husté tenké listy vypadají efektně a dokonale čistí vzduch. Ale i taková nenáročná květina může oslabit a ztratit svůj dekorativní vzhled. Dnes vám ukážu, jak si vyrobit hnojivo doma během několika sekund – cenově dostupné a efektivní.

Jak se starat o sansevieria?

Hrnec Sansevieria můžete umístit kamkoli chcete. Rostlina se cítí dobře jak na jasném slunci, tak na stinném místě. Nevyžaduje časté zalévání, naopak přebytečná voda rostlině zaručeně uškodí. Zalévejte, až když půda v květináči vyschne (každých 8-10 dní, v zimě jednou za 2-3 týdny).

Sansevieria ale nesnáší teploty pod 15°C a přestává růst. Pro aktivní růst zelené hmoty a rozvoj kořenového systému musíte pravidelně používat domácí hnojiva.

Jak vyrobit hnojivo pro sansevieria

„Tchýnin jazyk“ se dobře vyrovná s obtížnými podmínkami, suchem a květina je nenáročná na složení půdy. Proto ji nebudete muset často hnojit. Pokud však rostlinu krmíte živinami každý měsíc, rostlina vás potěší krásnými a zářivými květy. To by se však mělo provádět pouze během vegetačního období, v zimě není třeba květinu hnojit.

Existují dva způsoby, jak vyrobit domácí hnojivo. Suché vaječné skořápky rozemelte v mixéru. Nasypte prášek do květináče a promíchejte s horní vrstvou zeminy. Připraveno! Skořápka bude do rostliny pomalu uvolňovat vápník, hořčík, železo a fosfor.

Pokud jste zvyklí používat tekuté hnojivo, pak naplňte vaječné skořápky vodou. Umístěte na tmavé místo k vyluhování. Po dvou týdnech tekutinu přecedíme. Rostlinu přihnojujte 1-2x měsíčně.

Sansevieria nebo „Tchýnin jazyk“ nevyžaduje zvláštní péči; Husté tenké listy vypadají efektně a dokonale čistí vzduch.-3

Poslechněte si tyto jednoduché tipy a Sansevieria se stane „vrcholem“ každého interiéru! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖