Světelné závěsy nebo závěsy jsou ozdobou každého interiéru! Dodávají místnosti zvláštní kouzlo a eleganci. Ale sněhově bílý produkt rychle vybledne a ztrácí svou barvu, látka získává šedavý odstín. Chcete-li vrátit záclonám jejich původní vzhled, nemusíte kupovat drahé bělidlo. Chci se podělit o efektivní a rozpočtově šetrný způsob, který vám usnadní život.

Jak bělit záclony doma

Záclony v kuchyni jsou na skvrny nejnáchylnější. Často na nich můžete zaznamenat mastné skvrny, látka snadno absorbuje cizí pachy. Proto je tak těžké najít vhodnou metodu, která by pomohla rychle dát záclony do pořádku.

K vyřešení problému používám citron. Ovocné kyseliny obsažené v citrusech jsou přírodním a absolutně bezpečným odstraňovačem skvrn.

Potřebujeme také velkou mísu. Naplňte ji teplou vodou a vymačkejte šťávu z jednoho středního citronu. Poměry: na 5 litrů vody 3-4 lžíce citronové šťávy.

Světlé závěsy nebo závěsy namočte do výsledného roztoku. Nechte je působit 20-30 minut a teprve poté je umyjte běžným způsobem. Jakmile výrobek vyjmete z bubnu, bude nejen čistý, ale sněhově bílý!

Další triky na bělení záclon

Sůl + ocet. Duo se nejlépe hodí k bělení umělých vláken. Tyto cenově dostupné produkty mají antistatické vlastnosti a také zabraňují vzniku záhybů a záhybů. Pro přípravu směsi na namáčení rozpusťte v 10 litrech. teplá voda 4 polévkové lžíce. lžíce soli a přidejte 100 ml octa.

Další důležitou složkou je čas. Záclony by měly být ponechány v roztoku alespoň hodinu a půl. Po vyprání v pračce si všimnete, že výrobek je mnohem lehčí.

Světelné závěsy nebo závěsy jsou ozdobou každého interiéru! Dodávají místnosti zvláštní kouzlo a eleganci.-3

Doufám, že tyto jednoduché životní hacky vám pomohou stát se čistým a útulným. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️