Blíží se čas, kdy chcete překvapit a potěšit své blízké. Novoroční svátky – jaký důvod pro domácí pečení! Je lepší pečovat o plechy předem a to lze provést bez drahých domácích chemikálií. Z obyčejné nenápadné zeleniny se kupodivu může vyklubat neocenitelný pomocník v domácnosti.

Cibule + cukr – lék na špinavé plechy na pečení

Mnoho žen plánuje své novoroční menu předem. Udělat si sami lahodný kastrol nebo makový váleček není problém. Ale silné usazeniny uhlíku negativně ovlivňují vůni jídla, aby bylo pečivo chutné, musí být plech na pečení dokonale čistý.

Pomocí velké cibule se můžete zbavit sazí a lepkavých zbytků. Zeleninu jednoduše překrojte napůl a řezané místo bohatě posypte cukrem.

Poté potřeme povrch plechu, veškeré nečistoty postupně zmizí. Po dokončení procesu opláchněte zbývající cukr a osušte.

Tajemství její účinnosti spočívá v kyselém pH cibule, díky čemuž je její šťáva účinným prostředkem proti opaření. Cukr je vynikající abrazivo, zvláště pokud berete hrubý cukr. Pokud si však myslíte, že tato metoda je příliš časově náročná a únavná, navrhnu jinou účinnou metodu.

Domácí odstraňovač karbonu

Jednoduše nastrouhejte cibuli na jemném struhadle, smíchejte ji s 1 lžící cukru a naneste tuto směs na špinavá místa. Připravená kaše by měla být ponechána asi 2 hodiny. Během této doby směs sežere tuk a připálené zbytky jídla. Pánev důkladně opláchněte pod vodou, vytřete dosucha a máte hotovo! Vyzkoušejte alternativní řešení, které poskytne stejný výsledek, ale bez dalšího úsilí.

Blíží se čas, kdy chcete překvapit a potěšit své blízké. Novoroční svátky - to je důvod pro domácí pečení -3

Doufám, že tento jednoduchý životní hack pomůže vaší kuchyni, aby byla čistá a útulná. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️