Alobal je pomocníkem v kuchyni i v domácnosti. Je dobrý jako obalový materiál a používá se k pečení jídla v troubě. Tím ale nápady nekončí!

Je obtížné vyčistit pánev nebo pánev od ztuhlého tuku a připálených zbytků jídla. Baterie se také rychle zanese vodním kamenem a na jejím povrchu se objeví skvrny od mýdla. Dnes vám řeknu, jak uklidit svůj dům pomocí běžné potravinářské fólie.

Alobal je pomocníkem v kuchyni i v domácnosti. Je dobrý jako obalový materiál a používá se k pečení jídla v troubě. Tím ale nápady nekončí!

Jak čistit hrnce

Při čištění hrnců je důležité nepoužívat agresivní přípravky, které mohou poškodit smalt. Připálenou skvrnu však neodstraníte ani měkkou houbičkou, měli byste si vzít hliníkovou fólii.

Postup krok za krokem:

  • Z role odtrhněte velký kus fólie. Pevně ​​srolujte do koule.
  • Opláchněte špinavý povrch pánve pod tekoucí teplou vodou.
  • Poté je třeba na fóliovou kouli nanést prostředek na mytí nádobí.
  • Třete jím povrch, dokud skvrna úplně nezmizí.

To je vše! Špína mizí doslova před očima. Podobná metoda vám pomůže kohoutek jemně vyleštit do lesku.

Musíte vzít kus fólie a zmáčknout ji v dlani, míč by neměl být příliš těsný. Při kontaktu s vodou se na kovovém povrchu mohou objevit tmavé pruhy. To je normální reakce, stačí je setřít vlhkým hadříkem a svůj kohoutek nepoznáte!

Ochrana rostlin

Hliníková fólie přitahuje sluneční paprsky, a tím chrání rostlinu před chladem. Kolem rostliny stačí umístit fólii a její kořeny budou teplé. Pokud fólii nastříháte na proužky a pověsíte na stromy a keře, lesk a šustění ptáky vyděsí a přestanou se na vašem ovoci hodovat.

Leskne se jako novy

Potravinová fólie + roztok sody je duo, které pomáhá čistit stříbro. Misku zabalte do alobalu, přidejte ozdoby a přidejte jedlou sodu. Stačí jedna polévková lžíce. Poté je potřeba vše zalít vařící vodou. Po 2-3 minutách šperk dobře opláchněte, máte hotovo!

Alobal je pomocníkem v kuchyni i v domácnosti. Je dobrý jako obalový materiál a používá se k pečení jídla v troubě. Tím ale nápady nekončí -3

Jak používáte fólii doma? Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️