Nadměrná vlhkost v domácnosti a z toho plynoucí plísně jsou vážným problémem, se kterým se potýká mnoho z nás. Plíseň na stěnách vypadá v interiéru nejen nevzhledně, ale je také velmi zdraví škodlivá. Jak se s tímto problémem vypořádat? V první řadě je potřeba najít její příčinu. Kromě toho lze do místností přidat rostliny, které absorbují vlhkost. Jaké rostliny jsou na to nejlepší?

Rostliny, které absorbují plíseň a vlhkost

Mohou rostliny pomoci v boji proti plísním a vlhkosti? Abych byl upřímný, samotná rostlina nepovede ke zmizení plísní na zdi. Některé z nich však mají prospěšné vlastnosti, které pomáhají bojovat s nadměrnou vlhkostí vzduchu tím, že absorbují vodu ze vzduchu prostřednictvím listů a výhonků. Do vašeho interiéru je lze přidat preventivně, ale nenahrazují profesionální prostředky na neutralizaci plísní.

Anglický břečťan

Této rostlině se velmi dobře daří ve vlhkém prostředí. Břečťan také nepotřebuje mnoho světla. Můžete ji umístit dál od okna nebo i do špatně osvětlené koupelny. Pamatujte, že listy břečťanu jsou toxické, proto květináč uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Spathiphyllum

Je známý pro své vlastnosti čištění vzduchu, protože absorbuje hodně oxidu uhličitého a uvolňuje značné množství kyslíku. Velmi dobře roste v místnostech s vysokou vlhkostí a nevyžaduje přístup přímého slunečního záření. Spathiphyllum je také jedovatý, takže je třeba pečlivě naplánovat, kam květináč umístit.

Sansevieria (hadí rostlina)

Tato rostlina je nenáročná na péči. Je nenáročná a lze ji pěstovat téměř kdekoli. Jen je důležité ji nepřelévat, protože to může vést k uhnívání kořenů. Cívka je ideální pro místa, kde je znečištěný vzduch, protože uvolňuje velké množství kyslíku.

Nadměrná vlhkost v az toho plynoucí plísně jsou vážným problémem domácnosti, kterým se týká mnoho z nás.-3

Hamedorea korálová palma

Má krásné dekorativní listy, díky čemuž je palma ideální dekorací interiéru. Preferuje vlhké prostředí, takže se mu daří v místnostech s vysokou vlhkostí. Roste velmi pomalu – za rok vytváří pouze 2-3 nové výhonky.

Nadměrná vlhkost v az toho plynoucí plísně jsou vážným problémem domácnosti, kterým se týká mnoho z nás.-4

Kanárská datlová palma

Jedná se o tropickou rostlinu dosahující až 3 m výšky. Doma zřídka dorůstá do takové velikosti, tím spíše, že roste velmi pomalu. Cítí se skvěle ve vlhkém prostředí, ale zároveň potřebuje intenzivní sluneční světlo.

Nadměrná vlhkost v az toho plynoucí plísně jsou vážným problémem domácnosti, kterým se týká mnoho z nás.-5

Výše uvedené druhy pokojových rostlin nezlikvidují, ale pomohou odstranit oxid uhličitý ze vzduchu. Jejich pěstování prospívá zdraví domácnosti a jejich zajímavý vzhled bude jistě výbornou ozdobou každého pokoje, kuchyně či koupelny.