Většina hospodyněk považuje praní za nepříjemnou práci, ale neobejdou se bez něj. Chemie pro domácnost je poměrně drahá a rychle dochází a ne každý snese silný zápach pracího prášku. Je tu východ! Dnes vám řeknu, jak připravit cenově dostupný a efektivní produkt založený na jednoduchých kuchyňských ingrediencích.

Složení a princip působení

Pudr koupený v obchodě je obvykle určen pro konkrétní typ oblečení. V důsledku toho kupujeme několik balení najednou a navíc jdeme pro aviváž, abychom věci osvěžili. Přitom v kuchyni máme univerzální komponenty, které se hodí na jakýkoli materiál.

Začněme jedlou sodou . Snadno odstraňuje skvrny a nepříjemné pachy a také změkčuje vodu a oblečení. Další složkou je sůl. Zde je důležité poznamenat, že k výrobě domácího prášku potřebujete velké krystaly. Sůl se spojí s vodou a vytvoří tekutinu, která chrání látku před vyblednutím. Jen pár kapek esenciálního oleje dodá vašemu oblečení vaši oblíbenou vůni.

Jak si připravit prací prášek doma

Nejprve musíte vzít skleněnou nádobu. Kupujeme balení soli a jedno balení sody. Vybíráme olej podle vaší chuti, ideální jsou citrusové, květinové nebo mořské tóny. Smíchejte krystaly soli s několika lžícemi jedlé sody, přidejte 5-7 kapek esenciálního oleje. Proporce nejsou tak důležité, důležité je, aby ve složení převažovala sůl. Nádobu pevně uzavřete.

Jak používat domácí prášek

Jedno mytí trvá přibližně 2 polévkové lžíce. l. zařízení. Pokud perete spodní prádlo, ložní prádlo nebo sportovní oblečení, zvyšte dávku ještě o jednu odměrku. Krystaly nasypeme do přihrádky na prací prášek a spustíme požadovaný program. Po skončení cyklu už nikdy nekoupíte prací prostředek z obchodu.

Jak vidíte, mytí může být příjemné a ekonomické! Před námi je spousta skvělých nápadů a užitečných tipů, přihlaste se k odběru kanálu 💖