Nejčastěji používáme cedník na vlasy k pasírování nebo prosévání mouky, aby nevznikaly hrudky, ale tím jeho schopnosti nekončí. Tento nenáročný kuchyňský nástroj má mnoho dalších neobvyklých využití, které se mohou hodit ve vaší kuchyni. Čtěte dále a objevte úžasné způsoby použití sítka v kuchyni.

Čistí zeleninu

Sítko může být neocenitelným pomocníkem při čištění vařené zeleniny. Pokud potřebujete odstranit slupky z mrkve nebo brambor, stačí po slupce jemně přejet dnem cedníku a slupky se samy sundají. Sítko lze použít pouze na zeleninu s tenkou slupkou. Proces loupání zeleniny tak proběhne rychle, přesně a beze ztrát.

Nastrouháme sýr a máslo

Lze použít i jako struhadlo na máslo a sýr. Přecezením přes cedník vytvoříte jemné vločky, které jsou ideální na koláče a také na mazání na chleba, pokud je máslo předem vychlazené. Tento jednoduchý trik vám usnadní natírání chleba máslem.

Vyberte si svůj oblíbený druh sýra, jako je čedar, mozzarella, parmazán nebo feta, a nastrouhejte ho přes sítko. Získáte tak jemné sýrové hobliny, které budou chutným doplňkem kastrolů, salátů a sendvičů.

Na výrobu pyré

S přípravou ovocného pyré vám pomůže i běžný cedník. Jednoduše vložte banány, jahody, maliny nebo mango do kuchyňského síta a rozmačkejte pomocí lžičky. Rychle tak připravíte lahodný doplněk k dezertům.

Opláchněte ovoce

Pomocí sítka můžete jahody důkladně opláchnout. K tomu je třeba připravit roztok skládající se z lžičky jedlé sody a litru teplé vody. Jahody dejte do síta a nechte v roztoku 5 minut. Po této době jahody propláchneme pod tekoucí vodou a necháme v sítku oschnout.

Mini parník

Další trik pomocí síta. Díky němu můžete v páře připravit různé potraviny, například brokolici, květák. Pouze síto by mělo být kovové a ne plastové, protože se může vlivem teploty roztavit.

Jak vidíte, neocenitelný pomocník v kuchyni! Pokud se vám článek líbil, dejte 👍 a odebírejte kanál!