Zima je obdobím, kdy zasněžené chodníky pokrývá silná vrstva soli a písku. Když přijdeme domů, sníh na podrážkách roztaje a na podlaze zůstane špína smíchaná s pouliční solí. Sůl může zabarvit podlahu a dokonce poškodit laminát a zanechat škrábance na dřevě. Proto je nutné takové skvrny okamžitě setřít. K vytvoření účinného čisticího prostředku potřebujete pouze dostupné ingredience, které má každá hospodyňka ve své kuchyni.

Jak se zbavit skvrn na podlaze

Hned na začátek se sluší zmínit, že množství nečistot můžete minimalizovat pomocí koberečku. Při vstupu do domu na něm nechte zbytky sněhu, písku a soli. Dalším cenově dostupným řešením problému je pořízení speciálního zásobníku na boty.

Ale i přes všechna preventivní opatření mohou malé částice skončit na podlaze. Levné domácí prostředky vám pomohou vyčistit jakýkoli povrch, dokud se nebude lesknout.

Tekutina na čištění podlah v domácnosti

Potřebujeme jen dvě komponenty z kuchyňské police a lahvičku s rozprašovačem. Jejich smícháním můžeme očekávat brilantní čistící směs, která odstraní všechny skvrny.

Proces vaření je velmi jednoduchý:

  • Vezměte sklenici a nalijte do ní 200 ml teplé vody.
  • Přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce kyseliny citronové a lžíce prostředku na mytí nádobí. Důkladně promíchejte.

Poté směs nalijte do rozprašovače. Jakmile vejdete do domu a na podlaze se objeví nová špína, ihned nastříkejte tekutinu na skvrnu. K setření použijte mop nebo papírovou utěrku.

Jediné, co stojí za pozornost, je ošetření podlahy v blízkosti bot. Kyselina citronová má rozjasňující účinek a při kontaktu s materiálem jej může mírně zabarvit. Je lepší to neriskovat a boty přesunout na jiné místo.

Doufám, že vám moje rada pomohla! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖