Svítící zrcadla a vodovodní armatury, průhledné sklo ve sprše dokazují, že v domě žije dobrá hospodyňka. Ale vodního kamene, plísní a skvrn od mýdla se bohužel jednou provždy nezbavíte. Abychom touto činností neutráceli příliš mnoho času a peněz, chci se s vámi podělit o jednoduchý rozpočtový recept na čistotu a svěžest!

Domácí čistič sprchy

Pokud si po každé sprše neuděláte čas na vytírání kabiny do sucha, na stěnách vznikají nevzhledné šmouhy. Obyvatelé oblastí s tvrdou vodou se většinou potýkají s problémem vodního kamene. Rozpuštěné soli a minerály se okamžitě usazují na všech površích, se kterými přichází voda do styku.

Naštěstí jsou v kuchyni dostupné 2 přípravky, které chrání před tvorbou vápenných a mýdlových skvrn. Jedná se o sůl a stolní ocet.

Příprava krok za krokem:

  • Vezměte misku a nalijte do ní 100 ml octa (pokud se vám nelíbí jeho přirozená vůně, můžete si koupit speciální ochucený ocet s přidanými esenciálními oleji).
  • Přidejte 3 polévkové lžíce. lžíce kuchyňské soli. Míchejte, aby vznikla homogenní hmota.

Výsledný čisticí prostředek jemně naneste na sklo měkkou houbičkou a počkejte několik minut. Poté povrch kabiny několikrát otřete vlhkým hadříkem. Nečistoty a plak se odstraní samy.

Alternativní způsob

Kyselina citronová bojuje s vodním kamenem neméně účinně. Pro čištění koupelny rozpusťte 100 gramů. prášek v 500 ml. teplá voda. Vzniklou směsí lze ošetřit sprchové vaničky, sprchová skla a vodovodní baterie. Kyselina dokonale změkčuje plak a ten se snadno odstraňuje houbičkou.

Nyní víte, jak rychle a snadno vyčistit sprchový kout. Děkujeme všem za lajky a zájem ❤️