Pokud jste ještě nikdy nevařili vejce v troubě, vyzkoušejte to. Nápad uvařit vajíčka tímto způsobem přišel náhle, když na vaření nebyl čas. Tato metoda opravdu usnadňuje život v kuchyni a šetří spoustu času, zvláště když jsou prázdniny za rohem. Vejce můžete takto vařit každý den.

Vejce jsou důležitou součástí naší stravy. Poskytují nám bílkoviny, vitamíny A, D, B12, omega-3. Blahodárně působí na svaly, krevní oběh, zlepšují náladu.

Většinou je smažíme nebo vaříme natvrdo/měkko ve vodě, ale můžete je dát i do trouby. Je to snadný způsob, jak uvařit velké množství vajec natvrdo najednou. Místo toho, abyste je několikrát vařili nebo nalévali vodu do velkého hrnce a čekali, až se voda uvaří, jednoduše položte vejce na mřížku trouby.

Tato metoda vám umožňuje vařit až několik desítek vajec současně, zatímco v hrnci by to bylo nutné udělat několikrát a strávit mnohem více času. Proto se vyplatí na něj připomenout v předprázdninovém období, kdy připravujeme plněná vajíčka, vaječné paštiky nebo Oliviera ve velkoobchodním množství pro celou rodinu.

Jak vařit vejce v troubě?

Nejprve vyjměte mřížku a položte na ni vejce podél mřížky .

Pokud jste ještě nikdy nevařili vejce v troubě, vyzkoušejte to. Nápad uvařit vajíčka tímto způsobem přišel náhle, když na vaření nebyl čas.-2

Zadruhé je třeba troubu nejprve důkladně předehřát, v tomto případě na 180 stupňů. Proto je třeba rošt vyjmout dříve, protože po zahřátí by na něj kladení vajec bylo riskantní.

Třetím bodem je čas. Hotová vejce budou muset počkat přesně 13 minut.

Pokud se budete řídit těmito pokyny, vaše vejce natvrdo vyjdou z trouby vždy perfektní. Zkuste to a uvidíte sami.