Na spárách je černý nebo nazelenalý povlak a v místnosti je nepříjemný zápach? Jasné znamení, že v domě je plíseň. Toto není nejlepší „soused“ a čím dříve s tím začnete bojovat, tím lépe.

Bělost se často používá pro hloubkové čištění povrchů od plísní. Ano, je to účinné, ale produkt za sebou zanechává rozeznatelný zápach, který mnozí nesnesou. Dnes se s vámi chci podělit o alternativní metodu čištění.

Jak se zbavit plísní?

Houby jsou nedílnou součástí ekosystému. Jsou všude – na kůži, na oblečení, jídle. Když jsou v místnostech s vysokou vlhkostí, začnou se aktivně množit. V obchodech je mnoho léků s protiplísňovým účinkem, ale já nabízím bezpečnější a dostupnější způsob řešení problému. Potřebujeme pouze jeden farmaceutický produkt – isopropylalkohol!

Naplňte ji a po 15 minutách vše svítí.

Isopropylalkohol má mírné čisticí vlastnosti a snadno odstraňuje nečistoty a plísně, stejně jako olejové a mastné skvrny. Alkohol si můžete koupit jak v lékárně, tak v železářství. Jedna láhev obvykle vydrží několik let.

Jak to funguje? Ošetřete infikovanou oblast alkoholem. Drogu nechte na povrchu. Po 15-20 minutách musíte důkladně vydrhnout starým kartáčem, abyste odstranili zbývající plíseň. Nečistoty omyjte vodou a vytřete dosucha. Připraveno!

Cenově dostupná alternativa

Dalším stejně spolehlivým, bezpečným a ekologickým lékem je peroxid vodíku. Ideální je peroxidový krém, který se používá k barvení vlasů. Krémovou hmotu vetřete do povrchu nějakou silou. Nechte působit 15 minut a poté vezměte starý kartáč s tuhými štětinami a setřete plak.

Na spárách je černý nebo nazelenalý povlak a v místnosti je nepříjemný zápach? Jasné znamení, že v domě je plíseň.-3

Děkuji, že jste dočetli tento článek až do konce. Budu velmi rád, když uvidím vaše lajky a komentáře a také odebíráte kanál! ❤️