Koupelna je na bakterie nejnáchylnější – má vysokou vlhkost a spoustu těžko dostupných míst, kde se hromadí nečistoty. V první řadě se to týká sprchového koutu. Dnes se s vámi podělím o osvědčenou metodu, jak rychle a bez zbytečných výdajů vyčistit sprchový kout.

Domácí sprchový čistič

Mnohé hospodyňky se snaží úklid koupelny co nejvíce zjednodušit a urychlit. Všechno je mnohem jednodušší, než se zdá! K odstranění vodního kamene nepotřebujeme drahé „chemikálie“, protože si můžeme připravit domácí čisticí prostředky na bázi přírodních surovin. Ty budou zaručeně ve vaší kuchyňské skříni.

Postup přípravy domácí směsi krok za krokem:

  • Vezměte misku a nasypte do ní několik balíčků prášku do pečiva. Přidejte 5-7 kapek prostředku na mytí nádobí.
  • Do domácí směsi nalijte 2 lžičky stolního octa a přidejte vodu. Měli byste získat hustou pastu.

Po důkladném promíchání ingrediencí získáme účinný přípravek na čištění sprchového koutu, ale i koupelnových obkladů a vodovodních baterií.

Jak to funguje

Nyní musí být připravená směs aplikována na pěnovou houbu a kontaminovaná místa důkladně ošetřena. Ocet většinou dobře proniká do těžko přístupných míst, ale silnou vrstvu vodního kamene nelze vždy bez problémů odstranit. V tomto případě by měla být oblast posypána práškem do pečiva a teprve poté naneste domácí mycí prostředek. Díky tomuto triku se usazenina sama stáhne bez zbytečného tření a nervů.

Počkejte 30 minut, než přísady začnou působit. Sprchovou vaničku a posuvné dveře opláchněte vodou. Snadno se zbavíte nejen lepivých a vápenných usazenin, ale také zabráníte vzniku plísní v koupelně.

Jak vidíte, udržovat koupelnu čistou není tak těžké. I nadále vás budu těšit novými nápady, přeji vám inspiraci! 💖