Čisté příbory jsou vizitkou každé domácnosti. Pokud se vidličky a lžíce po léta dostanou do kontaktu s prostředkem na mytí nádobí, pak příbor zaručeně ztratí obřadní lesk a zmatní. Obvykle se snažíme problém vyřešit sodou, která situaci jen zhoršuje. Dnes vám povím o triku mé babičky, díky kterému se vaše příbory lesknou!

Čistěte do lesku

Pokud řadu let myjete nádobí pouze speciálně navrženou tekutinou, nedivte se, že na lesklém povrchu zůstává zbytky mýdla. Problém může také nastat, pokud je sada již zastaralá a změnila barvu. Ode dne, kdy si příbory pořídíte, byste proto měli vědět, jak o ně správně pečovat, aby se nejen zrcadlově leskly, ale také vydržely dlouhá léta. Řešení spočívá v rozpočtovém hacku, který vyžaduje snadno dostupné přísady z kuchyňské police.

Jak čistit příbory

Skvrny na příborech lze odstranit za pouhých 15 minut s minimální námahou. Umístěte vidličky a lžíce do hlubokého talíře a vyjměte prášek do pečiva. Příbory vydatně posypte, prášek je okamžitě osvěží a odstraní staré skvrny.

Ale vrátit přístrojům původní lesk, samotný prášek do pečiva nepomůže. K jeho aktivaci budete potřebovat stolní ocet, který si nalijte na vidličky a lžíce. V poslední fázi musíte přidat horkou vodu. Směs vody, octa a prášku do pečiva začne pěnit a příbory budou před očima čisté a lesklé. Počkejte 15 minut.

Poté zařízení vyjměte a opláchněte pod tekoucí vodou. Po tomto ošetření je není třeba leštit, počkejte, až samy uschnou, a máte hotovo!

Doufám, že vám moje rada pomohla! Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️‍