Úklid vaší koupelny může být jednodušší, než si myslíte. Domácí čisticí prostředky stále častěji nahrazují domácí chemii. Není se čemu divit, protože účinný čisticí prášek lze připravit z cenově dostupných produktů, které má v kuchyni každá hospodyňka.

Jak vyčistit koupelnu, dokud nebude svítit

Budeme potřebovat tři součástky, z nichž dvě, jak jsem již řekl, jsou v kuchyňské skříni. Připravte si tedy jedlou sodu, sůl a esenciální olej.

Postup krok za krokem:

  • Vezměte misku a nalijte do ní 8 polévkových lžic. lžíce sody a 2 lžíce soli.
  • Poté přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Používám vůně, které jsou spojené se svěžestí. Může to být máta, jehličí, mořský vánek.

Ingredience důkladně promíchejte. Připraveno!

Proč se sůl a jedlá soda hodí na čištění?

Jedlá soda je skvělá nejen pro čištění vodovodních armatur. Jedná se o účinné abrazivo, navíc je schopné neutralizovat i přetrvávající pachy. Sůl dobře rozpouští a čistí nečistoty včetně vodního kamene. Duo sody a soli snadno vyčistí připálený povrch hrnce nebo pánve.

Jak připravenou směs použít

Nejprve si nasaďte rukavice, protože sůl a soda pokožku vysušují. Připravte si čistý hadr nebo houbu na mytí nádobí a můžete se pustit do práce. Celý proces obvykle netrvá déle než pět minut.

Nejprve je třeba nasypat hrst prášku do toalety a spustit víko. Vodu nevylévejte, nechte směs pár minut působit.

Jakmile se přípravek úplně rozpustí, ošetřete záchodovou mísu práškem. Abyste se dostali na těžko dostupná místa, budete potřebovat starý zubní kartáček. Zbylý prášek opláchněte vodou.

Úklid vaší koupelny může být jednodušší, než si myslíte. Domácí čisticí prostředky stále častěji nahrazují domácí chemii.-3

Mixér se bude lesknout, pokud jej ošetříte hotovou směsí. Na čištění dlaždic budete potřebovat více prášku.

Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a už se nikdy nevrátíte k drahým čisticím prostředkům z obchodu.