Vonné svíčky jsou neuvěřitelně oblíbeným dekorativním prvkem. Dodají interiéru kouzlo a příjemně voní. Ukazuje se ale, že našemu tělu mohou velmi uškodit! Kterým vonným svíčkám byste se měli vyhnout a do kterých investovat? Podrobněji to vysvětlím v tomto článku.

Vonné svíčky se skvěle hodí do ložnice i koupelny. Mnozí je využívají i pro relaxaci a zklidnění. Jak se ukazuje, některé druhy vosků běžně používaných ve vonných svíčkách mohou zaplnit místnost, ve které se nacházíme, toxickými a karcinogenními výpary. To je skutečný problém vzhledem k tomu, že je pravidelně používá 80 % z nás.

Přispívají k významnému poškození zdraví, způsobují onemocnění, jako je astma a dokonce rakovina plic. Ale chci vás uklidnit, ne všechny svíčky obsahují karcinogeny a škodlivé chemikálie. Stojí za to věnovat zvláštní pozornost přísadám, které nakonec tvoří svíčku. Jakým látkám byste se měli vyhnout?

Hlavní zlověstnou složkou svíček je parafín.

Parafín je ropný derivát, který je jedním z největších přispěvatelů k životnímu prostředí díky svým obrovským emisím oxidu uhličitého do atmosféry.
Navíc obsahuje až 11 karcinogenních sloučenin, které jsou pro nás velmi toxické. Proč to tedy značky používají?

Jak víme, některé kosmetické společnosti rády šetří peníze na spotřebitelích tím, že nabízejí produkty nízké kvality nebo obsahující látky, které jsou levné a často škodlivé pro naše tělo a pokožku. Totéž platí pro svíčky. Parafínový vosk je levnější než jiné druhy vosku a také poskytuje silnější vůni. Některé složky zodpovědné za aroma obsahují kromě vosku také chemikálie. co potom dělat?

Naštěstí je na výběr mnoho netoxických alternativ, takže se svíček nemusíte úplně vzdávat. Například svíčky vyrobené z rostlinného, ​​sójového, včelího a kokosového vosku jsou pro naše tělo mnohem ekologičtější alternativou parafínu. Jsou absolutně nezávadné, neobsahují toxiny, chemikálie a dokonce ani pesticidy. Jsou také bezdýmné a bez sazí, takže svíčka hoří rovnoměrněji a déle.

svíčka se sójovým voskem

Když chci naplnit svůj domov vůní a relaxovat, používám přírodní oleje, jako je levandule, citronová tráva a máta peprná. Jsou velmi uklidňující. V zimě postačí kápnout 5-6 kapek na kapesník nebo jinou látku a položit na horký radiátor. Příjemná vůně se rozšíří po celé místnosti.

Co potřebujete vědět před nákupem svíčky

Je lepší nakupovat od důvěryhodných značek, které vytvářejí svíčky pouze z přírodních složek. A vždy zkontrolujte štítek! Obvykle je seznam složek na obalu. Pokud neznáte názvy látek, vyhledejte si o nich informace na internetu. Zvláštní pozornost by měla být věnována přítomnosti vosku, který je neparfemovaný nebo obohacený o esenciální oleje.

Pozor na svíčky s obsahem parafínu, nekupujte je. Je lepší investovat do ručně vyráběných vonných svíček z přírodních surovin a neotrávit si tělo.