Často vařím v kuchyni: smažím, vařím, dělám aromatické kastrolky. Při přípravě vašich oblíbených pokrmů se na kuchyňských površích nevyhnutelně hromadí mastnota. Mladé ženy v domácnosti obvykle okamžitě popadnou domácí chemikálie. Ale v běžném životě preferuji domácí metody. Dnes se s vámi podělím o 4 osvědčené recepty, které vám pomohou vyčistit vaši kuchyni do lesku!

Domácí prostředky na odstranění tuku

Špína v kuchyni je normální. Na vině jsou většinou kuchyňské výpary, bez kterých nelze jídlo uvařit. Lepkavé zbytky a karbonové usazeniny pokrývají nejen kamna, ale také dlaždice, stoly, skříňky a dokonce i podlahu.

Peroxid vodíku

Na prvním místě je nejzákladnější, ale zároveň účinný prostředek – peroxid vodíku. Rozpustí nejen mastnotu, ale také snadno vyčistí celou kuchyň. Ideální poměr je 100 ml peroxidu na 100 ml teplé vody. Řešení je vhodné pro desky, stěny, nábytek z dřevotřísky a MDF, ale ne pro výrobky z přírodního dřeva.

Prášek do pečiva

Umožňuje rychle se zbavit lepivé vrstvy tuku a nečistot. Stačí smíchat 4 lžičky jedlé sody s litrem vody. Udělejte jen pár pohybů a uvidíte, jak vám tuk mizí doslova před očima. Takhle vypadala dlaždice předtím.

A tady je fotka po vyčištění roztokem sody

Často vařím v kuchyni: smažím, vařím, dělám aromatické kastrolky. Při přípravě vašich oblíbených pokrmů se na kuchyňských površích nevyhnutelně hromadí mastnota.-3

Soda + rostlinný olej

Pokud se bojíte poškození nábytku sodou, kombinujte ji s rostlinným olejem. Poměry: 2 lžičky oleje a 1 lžička sody. Toto duo působí mnohem měkčeji na kuchyňské povrchy a vytváří tenkou ochrannou vrstvu na lakovaném nábytku.

Citron + prostředek na mytí nádobí

Další osvědčený life hack. Smíchejte následující ingredience a vytvořte pastu – jeden díl kyseliny citronové a jeden díl mycího prostředku na nádobí. Připravenou směs lze použít na čištění vodovodních baterií, obkladů, sporáků a kuchyňského nábytku.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️