I té nejzkušenější hospodyňce se může připálit jídlo a musí uklízet nádobí od tmavých usazenin. Obvykle pro tento účel používáme duo dostupných kuchyňských produktů, například sodu, sůl, kyselinu citrónovou. Vše je potřeba důkladně promíchat v samostatné misce, což zabere více času. Dnes se s vámi chci podělit o to, jak vyčistit uhlíkové usazeniny pouze pomocí jednoho produktu a běžné pěnové houby.

Brilantní výsledek

Aby se nádobí lesklo jako nové, musíme z lednice vytáhnout přípravek, který obsahuje ocet s kyselinou citronovou a solí. Cokoli, co účinně rozpouští uhlíkové usazeniny, stejně jako lepkavé, mastné usazeniny. Myslím kečup. Potřebují otřít kontaminovaný povrch. Takto vypadala pánev před zpracováním.

Pak byste měli být trpěliví a počkat alespoň dvě hodiny, aby účinné látky stihly zapůsobit. Pak snadno setřete usazeniny karbonu houbičkou a máte hotovo!

I té nejzkušenější hospodyňce se může připálit jídlo a musí uklízet nádobí od tmavých usazenin.-3

Pokud je jídlo na dně pánve spálené, můžete dno velkoryse potřít kečupem a dát ho na oheň doslova na 15 sekund. Zahřátý produkt řeší problém rychleji. Kečup změkčí zbylé jídlo, stačí jej vypáčit dřevěnou stěrkou a snadno oddělit ode dna.

Co dalšího můžete kečupem vyčistit?

Zeleninová omáčka je neméně účinná při odstraňování vodního kamene , lze ji použít k čištění vodovodních baterií a dřezů. Ponořte své stříbrné šperky do misky s kečupem a po 20 minutách je opláchněte pod tekoucí vodou – skvrna zmizí.

Zašlé kovové části vozu a žehlicí plocha žehličky se po ošetření kečupem lesknou. Mladé maminky dávají svým dětem stále častěji místo prstových barev kečup . Účinek je přibližně stejný, ale nemusíte se bát, že vaše dítě ochutná „barvu“.

Před námi je spousta skvělých nápadů a užitečných tipů. Lajkujte a odebírejte kanál 💖