Hrnce a pánve není snadné udržovat v čistotě. Mastnota nebo připálené zbytky jídla způsobí, že se na povrchu nádobí vytvoří tmavý povlak. K čištění špinavého vybavení hospodyňky obvykle používají saponát nebo prostředek na mytí nádobí. Ne vždy se ale s nájezdem vypořádají.

Dříve jsem musel dlouho drhnout smaltovanou pánev, až mě po vaření zeleniny bolely svaly. Řekl jsem o tomto problému své matce. A dala mi tento recept na super čistič, který si poradí s plakem lépe než drahé domácí chemikálie.

K jeho přípravě potřebujeme jen pár surovin, které má každý z nás po ruce. Jedná se o sodu, sůl a mýdlo.

Jednoduše nalijte 1 sklenici vody do misky a poté přidejte 1 tabulku. lžíce jedlé sody a 1 polévková lžíce. l. sůl. To vše je nutné důkladně promíchat a odstavit.

Na hrubém struhadle nastrouhejte 1 kostku libovolného mýdla, nasypte do malého kastrůlku a přidejte 1 sklenici vody. Mýdlovou směs zahřejte na mírném ohni a důkladně promíchejte. Odstraňte z ohně a smíchejte s roztokem soli, sody a vody. Tekutinu nalijte do plastové nádoby a nechte asi hodinu stát. Jakmile směs zhoustne, je připravena k použití.

Připravenou pastu nanáším na povrch připálených hrnců a pánví houbičkou, lehce přitlačím. Poté jednoduše opláchnu pod tekoucí vodou. Plaketa zmizí během mrknutí oka. Tuto pastu lze také použít k čištění plechů trouby.

Co je důležité mít na paměti při čištění hrnců a pánví s různými povlaky

Při mytí smaltovaných, teflonových, hliníkových a nerezových povrchů se vyhněte použití hrubých houbiček.

Keramické nádobí by se také mělo mýt opatrně, bez použití prášků.

Špinavé pánve potažené teflonem je třeba naplnit teplou vodou, na několik hodin namočit a poté vyčistit. Lepkavé, připálené zbytky jídla změknou a snáze se odstraní.

Po umytí a vysušení litinové pánve je potřete trochou oleje, abyste je ochránili před korozí.

Doufám, že moje zkušenost byla užitečná! Nezapomeňte dát 👍!