Skvrny od kávy, čaje, bobulového džusu nebo čokolády pronikají hluboko do vláken tkaniny, ale to neznamená, že je nelze odstranit. V obchodech je mnoho produktů pro domácnost, ale nejsou nejlevnější a ne každý snese silný zápach chemikálií. Dnes se s vámi chci podělit o recept na ekologický odstraňovač skvrn, který si snadno poradí s jakýmikoli skvrnami.

Skvrny od kávy, čaje, bobulového džusu nebo čokolády pronikají hluboko do vláken, ale to neznamená, že je nelze odstranit.

Zbavte se odolných skvrn

Mnoho moderních hospodyněk spoléhá na domácí odstraňovače skvrn. Koneckonců, můžete je připravit, aniž byste opustili domov, a není tam žádný zápach! V boji proti skvrnám se osvědčila jedlá soda, kyselina citronová, ocet a prostředek na mytí nádobí.

Jedlá soda a stolní ocet jsou zodpovědné za zesvětlení a změkčení tkanin. Toto duo se kombinuje s většinou produktů, které najdete na poličce v kuchyni. Kyselina citronová zesílí bělící efekt, ale u barevných věcí buďte maximálně opatrní, aby neztratily barvu. Prostředek na mytí nádobí snadno odstraňuje mastné skvrny od jídla, žluté skvrny od potu a deodorant.

Skvrny od kávy, čaje, bobulového džusu nebo čokolády pronikají hluboko do vláken, ale to neznamená, že je nelze odstranit.-2

Geniální recept na odstranění skvrn

Potřebujeme tedy čtyři ingredience – jedlou sodu, kyselinu citronovou (lze nahradit čerstvě vymačkanou citronovou šťávou), ocet a 3 polévkové lžíce. lžíce prostředku na mytí nádobí. Vezmeme malou nádobu a spojíme všechny komponenty v poměru 1:1. Vše důkladně promícháme.

Měli byste získat hustou pastu, kterou naneste na skvrnu a minutu vtírejte do znečištěného místa. Nechte to takto 15 minut a poté oblečení vyperte. Po skvrnách nezůstane ani stopa.

Skvrny od kávy, čaje, bobulového džusu nebo čokolády pronikají hluboko do vláken, ale to neznamená, že je nelze odstranit.-3

Tento odstraňovač skvrn je zcela přirozený, nemění ani neničí strukturu látky. Nyní už nemusíte své oblíbené tričko nebo košili se skvrnami odkládat na vzdálenou polici šatníku. Noste čisté a sněhově bílé věci s radostí!

Doufám, že vám tento jednoduchý životní hack bude užitečný. Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️