Pouzdro na telefon je často naší malou vizitkou. Ale zažloutlý, špinavý a nepříliš esteticky příjemný obal může způsobit, že se o nás vytvoří nepříznivý názor. V současné době jsou velmi žádaná průhledná silikonová pouzdra. Vypadají krásně, ale mají jeden velký nedostatek – rychle žloutnou!

Průhledné silikonové pouzdro může často změnit barvu a stát se nevzhledným již po několika dnech používání. Čas od času je potřeba vyčistit. Nemusíte utrácet peníze za specializované čisticí prostředky. Pomoci s tím mohou osvědčené domácí prostředky, které najdete v každé domácnosti.

Použijte jedlou sodu

Jedlá soda má mnoho využití. V kuchyni a při úklidu domácnosti dokáže zázraky! Obvykle se používá k praní a čištění složitých skvrn. Má také bělící aplikace. Nejlepší způsob, jak vyčistit průhledné pouzdro, je vyrobit speciální pastu z jedlé sody.

K výrobě pasty z jedlé sody budete potřebovat jedlou sodu, misku, malý zubní kartáček a trochu vody. Vložte jedlou sodu do misky a smíchejte ji s vodou. Směs by měla vytvořit hustou pastu. Touto směsí potřete korpus a nechte asi 5 minut působit. Použijte malý kartáč a jemně vydrhněte odolné skvrny. Poslední fází je důkladné opláchnutí těla.

Zubní pasta na záchranu

Špinavá, zažloutlá pouzdra lze také vyčistit zubní pastou. Přestože trik s pastou nebude fungovat na velmi hluboké a odolné skvrny, pravidelné používání zlepší vzhled pouzdra.

Malé množství pasty by mělo být pečlivě rozloženo po povrchu těla. Buďte opatrní v odlehlých koutech! Tělo potřené pastou je nejlepší nechat asi 2-3 minuty a poté jemně vydrhnout vlhkým kartáčkem. Nakonec pastu důkladně opláchněte a korpus osušte.

Pouzdro na telefon je často naší malou vizitkou. Ale zažloutlý, špinavý a nepříliš esteticky příjemný obal může způsobit, že se o nás vytvoří nepříznivý názor.-3

Používejte alkohol

Dalším účinným způsobem čištění průhledného pouzdra je použití například alkoholu. Alkohol dokonale odstraňuje nevzhledné skvrny ze silikonu a jiných umělých materiálů. Díky tomu je ideální pro čištění předmětů, jako jsou pouzdra na telefony. K čištění touto metodou můžete použít alkohol, vodku nebo isopropylalkohol – oblíbenou přísadu do odmašťovačů nehtů.

Nejlepší způsob, jak začít, je navlhčit hadřík nebo vatový tampon alkoholem a poté jemně otřít povrch pouzdra. Skvrny by měly zmizet asi do minuty. Pokud přetrvávající změna barvy stále přetrvává, možná budete chtít ponechat navlhčený hadřík/vatový tampon na povrchu pouzdra asi 2,5 minuty.

Doufám, že pro vás byl článek užitečný!💗