Při vaření se špiní nejen varná deska, ale i hořáky. Ne vždy je možné po uvaření povrch každý den drhnout. Někdy nemáte čas nebo jste jen líní. To platí zejména pro šidítka. Pokud je nebudete pravidelně mýt, mastnota a unikající jídlo se postupně připálí, takže je velmi obtížné je vyčistit. Navíc se často stávají živnou půdou pro nebezpečné bakterie.

Špinavé a ucpané hořáky spotřebují více plynu, což má za následek vyšší účty. Proto je nutné sledovat čistotu hořáků plynového sporáku. Dnes se chci podělit o osvědčený způsob, jak je vyčistit, zbavit je mastnoty a všech nečistot.

Jak čistit hořáky plynového sporáku?

Chcete-li vyčistit hořáky plynového sporáku, nemusíte utrácet peníze za speciální čisticí prostředky. Stačí si zásobit pár ingrediencí, které má většina z nás po ruce, a nepoddajná špína se snadno zbaví.

Než začnete s tímto postupem, musíte se ujistit, že je plynový sporák vypnutý a vychladlý. Poté byste měli opatrně odstranit špinavé hořáky. V další fázi je dáme do pořádku.

Vezměte zubní pastu a opatrně ji rozetřete po povrchu hořáků. Poté je vložte do mísy. Nalijte do něj 1 polévkovou lžíci soli a 1 polévkovou lžíci. jedlou sodu, pak přidejte tabulku. l. prostředky na mytí nádobí. Naplňte vše teplou vodou a nechte 30 minut. Po uplynutí této doby setřete houbičkou a užijte si výsledek.

S pomocí tohoto složení (zubní pasta, soda, sůl, prací prostředek) si poradíte i s těmi nejodolnějšími skvrnami. Hořáky plynového sporáku se tak budou lesknout jako nové.