Indukční vařič je velmi žádaný. To není překvapivé, protože je bezpečné používat, umožňuje rychlé vaření a hodí se do výzdoby téměř každé kuchyně. Je ale na místě připomenout, že indukční varná deska vyžaduje trochu jinou péči než běžný plynový sporák, její povrch se totiž může snadno poškrábat. Chci se s vámi podělit o důmyslný způsob čištění indukční varné desky, po kterém nezůstane jediný pruh.

K čištění většinou používám pouze měkké doplňky, jako jsou houbičky nebo hadříky z mikrovlákna. Běžné papírové ručníky fungují stejně dobře. Navíc mám v zásobě speciální škrabku, kterou používám na odstranění odolnějších nečistot.

Důležitá je zde systematika. Po každém vaření z něj proto musíte odstranit mastné skvrny, připálené zbytky jídla a další nečistoty. Také indukční vařič vyžaduje pečlivý přístup. Jakékoli nádobí může poškrábat povrch skla.

Bohužel pouze čisticí prostředky ne vždy odstraní nečistoty z indukční desky. V některých případech může být vyžadováno použití speciálních chemikálií. Dnes si můžete koupit mnoho hotových přípravků přímo určených pro čištění indukčních sporáků. Většina z nich obsahuje nebezpečné chemikálie, které mohou dráždit dýchací cesty, kůži a oči. Jejich cena je slušná, ale ani oni ne vždy vykazují účinnost při odstraňování nečistot.

Jaký je nejlepší způsob čištění indukčního sporáku?

Nejlepší způsob, jak vyčistit indukční varnou desku, je použít domácí prostředky. Jsou mnohem levnější, ekologičtější a bezpečnější a zároveň překvapivě účinné. Abych se rychle vypořádal s připálenou mastnotou a zaschlými zbytky jídla, používám pouze tři přípravky – prostředek na mytí nádobí, jedlou sodu a citron. Čištění varné desky zabere jen několik kroků.

1. Nejprve posypu povrch indukčního vařiče jedlou sodou.

2. Poté navrch naliji prostředek na mytí nádobí.
3. Vymačkejte šťávu z poloviny citronu.

4. Pomocí druhé poloviny stejného citronu a vzniklé směsi umyji povrch indukčního vařiče.
5. Nakonec vše otřu do sucha papírovou utěrkou a je hotovo.

Indukční vařič je velmi žádaný. To není překvapivé, protože je bezpečné používat, umožňuje rychlé vaření a hodí se do výzdoby téměř každé kuchyně.-3

Díky tomuto důmyslnému triku bude vaše indukční varná deska nejen čistá, ale bude se lesknout jako nová. Na jeho povrchu nezůstávají žádné skvrny.