Sníte o měkkých, nadýchaných osuškách, které zahalí vaše tělo jako obláček? Bohužel, pokud je správně neumyjete, mohou zdrsnit jako brusný papír. Ručníky totiž pravidelně přicházejí do styku s pokožkou, proto je potřeba je prát na vysoké teploty. Vlákna díky tomu ztuhnou a ztratí barvu.

Špinavé ručníky jsem máčela na 15 minut do teplé vody s jedlou sodou a octem. Tento tandem látku skutečně změkčí, ale ne vždy se podaří zcela odstranit zápach octa. Dnes se s vámi podělím o další, neméně jednoduchý a dostupný způsob.

Praní ručníků v pračce

Mnoho lidí si myslí, že stačí vložit ručníky do bubnu, přidat prášek a je to. Tento typ praní nezměkne látku. Pro účinné mytí platí pouze dvě pravidla. Jednak nemůžete s ručníky házet do auta další věci – oblečení, lůžkoviny. Za druhé, nepoužívejte aviváž. Špatně se vypere z vláken tkaniny a dělá ručníky „dřevěnými“.

Jak získat nadýchané froté ručníky

Před několika desetiletími, když nikdo neslyšel o změkčovačích prádla pro domácnost, ženy v domácnosti používaly glycerin. Tato viskózní kapalina činí látku měkkou a elastickou.

Stačí nalít 3 polévkové lžíce. lžíce glycerinu do pračky, do přihrádky na kondicionér. Poté spustíme vhodný program, teplota by měla být nad 60 stupňů.

Pokud jsou na látce odolné skvrny od nečistot nebo mastnoty, vyplatí se připravit glycerinovou lázeň. Naplňte misku vodou, přidejte 30 ml glycerinu. Materiál se musí přes noc namočit a poté vložit do pračky.

Vždy přidávejte glycerin, aby vaše ručníky zůstaly nadýchané a měkké. Před námi je spousta skvělých nápadů a užitečných tipů, přihlaste se k odběru kanálu 💖