Praní ručníků je proces, který vyžaduje zvláštní pozornost, jinak zdrsní. Praní froté ručníků probíhá podle pravidel odlišných od jiných materiálů. Ručníky shromažďují vodu a přicházejí do kontaktu s epidermis, což z nich dělá ideální prostředí pro vývoj mikroorganismů. Ručníky se obvykle namáčejí ve velmi horké vodě, poté zdrsnou. Dnes vám řeknu o triku, který je pomůže změkčit, a k tomu budete potřebovat jeden levný farmaceutický produkt.

Praní froté ručníků v pračce. Jak je udělat jemné a nadýchané?

Mnoho lidí stále věří, že praní ručníků je omezeno na pouhé vhození do bubnu a přidání malého množství prášku. To je dělá drzými. Musíte najít střední cestu mezi mytím a péčí o váš koupelový výrobek. Pravidla pro praní ručníků nejsou složitá, ale je potřeba je mít na paměti pokaždé, když se je rozhodnete osvěžit.

Prvním pravidlem je prát ručníky odděleně od ostatních materiálů, jako je ložní prádlo. Na ručníky nepoužívejte aviváž, protože může ztvrdnout materiál a způsobit hrudkovité a drsné ručníky. Mnoho lidí přidává jedlou sodu a ocet, ale pokud je nemáte po ruce, můžete použít jinou techniku, kterou používaly naše babičky.

Jak vyprat ručníky, aby byly vždy měkké a nadýchané?

Před několika desítkami let, kdy o aviváži nikdo neslyšel, se k praní používal oblíbený farmaceutický produkt – glycerin . Sloužil mimo jiné k praní ručníků, které jako žádný jiný materiál ztvrdnou a zdrsní. Glycerin úžasně změkčuje vodu a pomáhá udržovat produkt v dobrém stavu.

Jednoduše nalijte tři polévkové lžíce glycerinu přímo do pračky a vaše ručníky budou po skončení programu dokonale měkké a nadýchané. Materiál bude navíc nasycen příjemnou svěží vůní, která vydrží mnoho dní.

Pokud jsou na ručníku nečistoty, lze je vyprat v roztoku glycerinu. Jednoduše naplňte misku nebo vanu vodou a přidejte 30 ml glycerinu. Výrobek je nutné přes noc namočit, poté vložit do pračky a vyprat standardním způsobem. Praní ručníků s přídavkem tohoto levného farmaceutického přípravku je velmi účinné a umožňuje obnovit i ty nejhrubší a nejodolnější ručníky.

Jak perete froté ručníky, aby byly měkké a nadýchané?