Obvykle, když vidíme, že milovaná rostlina vadne, předpokládáme, že potřebuje dostatek zálivky. Problém ale často spočívá ve vodě.

Faktem je, že většina lidí zalévá květiny vodou z kohoutku. Ale i když to necháte uležet, těžké kovy stále zůstanou. Postupem času se na půdě objeví bělavý povlak. Zpočátku jsem to považoval za projev obyčejné plísně, ale když nepomohla antimykotická léčba, uvědomil jsem si, že důvod je v přebytku solí. Bílý plak není nic jiného než vodní kámen, který pokryje vše, s čím „tvrdá“ voda přijde do styku.

Existuje pouze jedna cesta ven – musíte změkčit vodu. Budeme potřebovat jednu dostupnou surovinu, kterou má každá hospodyňka ve své kuchyni. Toto je kyselina citrónová .

Způsob vaření krok za krokem:

  • Vezměte plastovou nádobu a nalijte do ní 5 litrů vody.
  • Nechte tekutinu vyluhovat. Po dni všechny škodlivé látky zmizí.
  • Po 24 hodinách přidejte do vody ¼ lžičky. kyselina citronová.

Je důležité počkat, dokud se prášek úplně nerozpustí. Pokud je to možné, můžete si pro tento účel koupit citrony. Šťáva z jednoho citronu je přibližně 5-6 g kyseliny citrónové.

Okyselená tekutina pomáhá rostlinám absorbovat živiny obsažené v půdě. Výživa květu se tak zlepšuje a patogenní mikroorganismy zpomalují jejich růst.

Jednou měsíčně zalévejte květiny hnojivem. A rostliny ožijí, zezelenají a velkolepě a pravidelně pokvetou.

Vodu můžete také změkčit průchodem přes filtr. Může to být džbán s kazetovou vložkou nebo průtokový filtr, který se instaluje pod dřez.

Obvykle, když vidíme, že milovaná rostlina vadne, předpokládáme, že potřebuje dostatek zálivky. Ale často je problém ve vodě.-3

Rostliny můžete zalévat vodou z vodovodu. Hlavní je rychle a účinně neutralizovat chlór. K tomu stačí přidat do vody 0,5 lžičky sody na litr vody. Důkladně promíchejte a chlór se okamžitě odpaří.

Lajkujte, odebírejte kanál, čeká vás spousta zajímavých life hacků ❤️