Ať se nám to líbí nebo ne, kohoutek je potřeba pravidelně čistit. Nejčastěji se na něm objevuje plak kvůli tvrdé vodě a při pravidelném používání se nelze vyhnout mýdlovým, lepkavým skvrnám. Dnes vám řeknu, jak dosáhnout původního lesku bez poškození kohoutku.

Jak vyčistit kohoutek?

Typ použitého pracího prostředku závisí na kohoutku. Ne všechny baterie by měly být čištěny „univerzálními“ přípravky, protože mohou zanechat škrábance na hladkém povrchu. Kromě toho je cena domácích chemikálií strmá, ale musíte se zbavit nevzhledných zbytků.

Existuje jeden kouzelný domácí lék, který pomáhá vyřešit problém. A tohle je obyčejné mýdlo na praní! Důležité je použít blok označený 72 %.

Jak tento trik funguje

Mýdlo na praní má totiž hydrofobní vlastnosti, tzn. neinteraguje vůbec nebo jen slabě interaguje s vodou. Aby na kohoutku nezůstávala tvrdá voda, měl by být jeho povrch po navlhčení studenou vodou namazán kouskem mýdla. Hladký povrch poté opatrně vyleštěte suchým hadříkem.

Vytvoříme tak ochrannou vrstvu, která zabrání usazování vápenných usazenin na kohoutku. Efekt po této jednoduché akci přetrvává až několik týdnů! Po uplynutí této doby mixér znovu ošetřete.

Jak jinak chránit svůj kohoutek před plakem

Proti vodnímu kameni můžete bojovat parafínovou svíčkou bez barviv. Parafín, stejně jako mýdlo, není schopen interagovat s vodou a odpuzuje ji. Mixér je potřeba potřít svíčkou a zbytky setřít suchým hadříkem. Na povrchu kohoutku by měl zůstat pouze tenký, neviditelný film.

Ať se nám to líbí nebo ne, kohoutek je potřeba pravidelně čistit. Nejčastěji se na něm objevuje plak v důsledku tvrdé vody, při pravidelném používání se také nelze vyhnout mýdlovým, lepkavým skvrnám.-3

Uvedené metody ušetří váš čas a usnadní proces čištění. Děkuji za pozornost, uvidíme se znovu na kanálu! 💖