V rutině našich dnů si možná nevšimneme některých detailů, které jsou vzdáleny našim očím, ale hrají v našich domovech velmi důležitou roli. Chci sobě i vám připomenout ty prvky domu, kterým je třeba pravidelně věnovat pozornost, aby to neskončilo vážným poškozením nebo jen silným nepořádkem doma.

Pokud budete pravidelně kontrolovat jejich stav a dávat je do pořádku, vyhnete se vážnějším problémům v domácnosti.

Filtr do pračky

Nejprve musíte zjistit, který filtr je nainstalován ve vaší pračce. To lze zjistit pomocí technického pasu stroje. Pokud je filtr samočisticí, pak jak jeho název napovídá, nemusíte jej čistit ručně. Po zapnutí funkce Auto Clean se vymaže.

Pokud taková funkce neexistuje, musíte to vyzkoušet sami.

Zde je několik tipů:

  1. U praček s horním plněním (když je prádlo umístěno nahoře) může být filtr umístěn dole v zadní části nebo v bubnu. V technickém pase najdete, kde se schoval.
  2. Pokud je nakládání do stroje čelní (vkládáte věci do bubnu a díváte se přímo před sebe), musíte hledat filtr dole vpředu. Často se skrývá za malými dvířky.
  3. Před vyjmutím filtru připravte podmínky. Umístěte malý kastrol nebo šálek a položte pod něj ručníky. Když vyjmete zátku z hadice, voda z ní odteče a vyteče i z filtru. Pokud jste filtr delší dobu nečistili, voda bude nepříjemně zapáchat a ve velkém množství odtéká. Vyjměte filtr, opláchněte vodou a vyčistěte kartáčkem.

Nezapomeňte na lednici

V mnoha chladničkách není kondenzátor uzavřen stěnou a shromažďuje různý prach, vlnu a další nečistoty. Na této části se usazují i ​​tuky, které se v kuchyni ve velkém odpařují. Přirozeně to nečiní lednici energetickou účinností, ale snižuje ji. Lednička se může dokonce porouchat, pokud zcela zanedbáte spirály kondenzátoru.

Kondenzátory jsou často instalovány v zadní části chladniček, ale mohou být také umístěny pod bočním panelem.

Pokud jsou otevřené, pak stačí vypnout proud, počkat, až lednice vzadu vychladne. Vyjměte potraviny, aby bylo možné chladničku snadno přemisťovat. Pokud jsou části zakryty panelem, přečtěte si návod k obsluze, abyste panel správně sejměte. Pokud na to nemůžete přijít, je lepší obrátit se na odborníky.

Cívky nejlépe vyčistíte kartáčkem s dlouhými štětinami a rukojetí. Dále vysajte silné nečistoty. A samozřejmě všechny přístupné prvky pečlivě otřete vlhkým hadříkem. Nezapomeňte, že elektřina musí být vypnutá!

Zbavte se přebytečných nečistot ve sprše

O odtoku ve vaně či sprše často moc nepřemýšlíme. Když ale narazíme na problém se stojatou vodou, hned nás napadne zavolat instalatéra. Můžete tomu zabránit.

V rutině našich dnů si možná nevšimneme některých detailů, které jsou daleko od našich očí, ale hrají velmi důležitou roli v našich domovech.-3
  1. Nainstalujte ochrannou síťku, aby se vlasy a jiné velké nečistoty nedostaly do odtoku.
  2. Vyčistěte odtok jednou týdně čističem odtoků. Jednoduchý lidový lék je jedlá soda a ocet. Samozřejmě v rozumném množství, protože… smíchání sody a octa dává silnou chemickou reakci a uvolňuje velké množství oxidu uhličitého. Pokud je znečištění malé, stačí 1/3 šálku ze dvou surovin.
  3. Pokud je znečištění vážné, můžete použít instalatérský kabel – jedná se o dlouhý ohebný drát. Zpočátku musíte pod odtok umístit nádobu a rozložit ručníky, aby nedošlo k rozlití vody. Poté odšroubujte uzavírací matici a vyjměte baňku. Buďte připraveni na to, že voda poteče. Čistěte rukama. Na drát udělejte jakýsi háček, aby zachytil všechny nečistoty. A poté opatrně vložte drát do trubky a otočte jím ve směru hodinových ručiček. Poté jej opatrně vytáhněte. Kolem drátu se navinou vlasy a různé nečistoty.

Tyto akce je třeba provádět pravidelně, abyste nemuseli k řešení problémů volat specialisty.

Kterou z následujících možností doma děláte?