Chci vám říci o jedné takové metodě, která bude užitečná pro mnohé, ne-li pro všechny. Podívejte se, každý z nás každý měsíc platí za mobil a internet na něm. S největší pravděpodobností máte nějaké předplatné – na hudbu, online knihovnu, alespoň na online kino. A dost možná od různých poskytovatelů. Takže: všechny tyto výdaje lze pro tříčlennou rodinu zaplatit jediným účtem. 7x levněji, než kdybyste za každou takovou službu platili zvlášť! Mluvíme o  MTS Premium . To však neznamená, že musíte být předplatitelem MTS. Takové předplatné si může aktivovat každý sám. Výnosnější je ale ve skupině do tří lidí.
Počítejme na prstech: pro jednu osobu stojí předplatné 249 rublů měsíčně. Skupinové předplatné (to je pravda – Rodina) stojí 299 rublů. Rozdíl 50 rublů, ale to je pro tři lidi najednou. A spočítejte si sami, kolik ročně ušetříte. Mimochodem, tito lidé, kterým pomůžete zachránit a oni pomohou vám, nemusí být nutně vaše rodina. Předplatné není povinné 🙂
Předplatné zahrnuje 50 GB mobilního internetu, bezplatné instant messengery, blokátor spamu „Defender“, filmy na KION, hudbu na MTS Music, knihy na Lines, zvýšený cashback na kartu od MTS Bank a slevy od partnerů. Je to malá věc, ale pěkná: s předplatným vám nejprve odpoví operátor v kontaktním centru a v bankovním salonu MTS nebo MTS budete mít prioritní službu. Existují také slevy na půjčovny skútrů a sdílení aut, ale ještě jsem to nezkontroloval.
O cashbacku chci říci zvlášť: je to věc. Četl jsem statistiky, že lidé už nerozhazují cashback jako dřív. Takže já taky. Cashback pro prémiové předplatitele se zvyšuje – až o 20 %. Můžete také vydělávat peníze od partnerů programu. A utrácet v rámci ekosystému – například platit za komunikaci, kupovat lístky na koncerty. Na konci roku odhadnu, kolik jsem ušetřil s předplatným a cashbackem.

Jak říká moje matka, opět nastaly těžké časy. Mnoho lidí to cítí v kapse: někdo dostal výpověď v práci, něčí plat už nestačí na běžné výdaje.