V teplé sezóně způsobují komáři spoustu nepříjemností. Ale nespěchejte a běžte do obchodu pro drahé spreje a gely. Přírodní repelenty jsou k dispozici ve vaší kuchyni. Níže je mých 5 nejlepších domácích prostředků, jak se zbavit otravného hmyzu.

Letní otázka: jak uniknout komárům?

Když je léto v plném proudu, je příjemné posedět na zahradě nebo na balkóně. Dovolenou vám bohužel mohou snadno zkazit komáři. Chcete-li je odradit od domova, musíte na balkon vysadit květiny s intenzivní vůní.

Dvakrát týdně postříkejte záclony a okenní parapety voňavou tekutinou. Jak připravit: je třeba rozpustit 5 kapek esenciálního oleje (citronella, citrónový eukalyptus, pelargónie, levandule) v litru vody a směs nalít do rozprašovače.

Komáři milují vlhkost. Otřete sporák a stoly do sucha;

Co odpuzuje komáry?

  • Citron + hřebíček

Bzučící hmyz nesnese vůni citronu a hřebíčku. Stačí nakrájet citron a zapíchnout do něj hřebíček. Půlku citronu nechte tam, kde létají komáři.

  • Levandule

Příjemné aroma levandule odpuzuje komáry. Stačí zasadit několik květináčů rostliny na váš balkon. Podobně funguje bazalka, tymián, meduňka a máta.

  • Skořice + olej

Pokud smícháte skořici se slunečnicovým nebo olivovým olejem, získáte silný repelent proti komárům. Může být aplikován přímo na kůži nebo ponechán v talířku v oblastech, kde žijí komáři nebo mravenci.

  • Česnek

Obohaťte svůj jídelníček o česnek. Váš pot bude vydávat specifické aroma a komáři se od vás budou držet dál.

  • Káva

Tento trik se často používá na túrách a při rodinných setkáních na zahradě. Kávovou sedlinu (suchou) nebo mletou kávu je potřeba ohřát v troubě (nebo můžete použít jen zapalovač). Káva dlouho doutná a komáry mate.

V teplé sezóně způsobují komáři spoustu nepříjemností. Ale nespěchejte a běžte do obchodu pro drahé spreje a gely. Máte ve své kuchyni přírodní repelenty.-3

Poslechněte si tyto tipy a zbavíte se komárů bez drahých repelentů ❤️‍