Mnoho hospodyňek má ve své kuchyni multivařič, a to není překvapující, protože tento multifunkční gadget může nahradit většinu kuchyňských spotřebičů.

Pravda, i taková moderní technologie má nějaké nevýhody a rozhodl jsem se o ně podělit v tomto článku. Pokud uvažujete o koupi multivarku, pečlivě zvažte pro a proti.

Nevýhody multivařičů

✔Už od začátku používání mi začalo vadit, že multivark uvaří jídlo příliš dlouho. Přestože nikdo nestojí rád u plotny, v pomalém hrnci se pokrm vaří dvakrát déle. Proto je lepší pořídit si multitlakový hrnec, který umí rychle vařit.

✔Problémy jsou také s pečením: běžný košíček na dně je již hotový, ale nahoře není ani zlatohnědá kůrka. Totéž platí pro sušenky. Některé ženy v domácnosti říkají, že kvůli nadměrné kondenzaci nejsou sušenky v multivarku tak chutné jako ty z trouby.

✔V multivarce můžete vařit pouze jedno jídlo, takže před slavnostní hostinou budete muset použít sporák a troubu.

✔Mísa v multivarce by mohla být také větší, protože pro velkou rodinu budete muset vařit jedno jídlo v několika fázích. Je snazší vařit brambory nebo boršč ve známém velkém hrnci.

✔Při používání mísy multivark byste měli být opatrní; teflonový povlak se rychle poškodí. Pro multivarky byste si měli okamžitě koupit sadu silikonových zařízení, která nepoškodí tak drahé zařízení.

✔Pokud často používáte multivarku, pak po čase začne víko absorbovat nepříjemný zápach, kterému prostě nelze zabránit. Někdy i čerstvé pokrmy mohou obsahovat chutě jídel, které jste dříve vařili.

Používáte k vaření často pomalý hrnec?