Nyní si s největší pravděpodobností řeknete: “No, kdo rád uklízí z vlastní vůle?” Ve skutečnosti často úklid neděláme proto, že chceme, ale protože musíme.
Ale mezi mými přáteli a příbuznými jsou vzácní lidé, kteří uklízejí na vlastní žádost a dokonce si to užívají. Jak se motivují?

Shromáždil jsem pár tipů a názorů, které skuteční lidé ve svém životě používají, aby bylo uklízení jednodušší a radostnější.

Rozložte svou sílu

Nesnažte se dělat všechny domácí práce najednou. Rozložte si všechny úkoly do několika fází a nemusíte vše dělat během jednoho dne. Pokud v jednom z pokojů nevytřete police nebo nerozeberete skříň, nic se nestane, ale po úklidu nebudete tolik unavení. A nebudete mít asociaci, že úklid je něco velkého a velmi náročného.

Domácí čisticí prostředky

Vložte svou fantazii a část své duše do vytváření čisticích prostředků.
Pro pravidelný úklid domácnosti můžete použít domácí spreje. Například směs vody a esenciálního oleje, jehož aroma máte rádi. S tímto sprejem setříte prach z nábytku a zároveň provoníte prostor.
Produkty, které si sami vyrobíte, můžete nalít do krásných lahví nebo si je dokonce sami navrhnout. Úklid pak nebude spojen s těžkou prací, ale s příjemným procesem, který přináší do domu krásu a příjemnou vůni.

Hudební doprovod

Aby čas neplynul pomalu a monotónně, volte příjemnou hudbu nebo užitečné zvukové nahrávky. Například poznámky k učení cizích jazyků nebo zajímavé příběhy o městech a zemích. Cokoli, co máte rádi. Často si zapínám audio nahrávku se seznamem ruských slovíček a jejich anglických překladů, dělá mi to radost a rozvíjí mé myšlení; A dělám dvě užitečné věci zároveň.

Postup při skladování čisticích prostředků

Ano, pro obnovení pořádku je potřeba obnovit pořádek předem. Taková tautologie. Umístěte všechny hadříky, kartáče a čisticí prostředky na jedno vhodné místo. Abyste neztráceli čas při úklidu hledáním nebo nákupem takových produktů. Úklid se rozběhne rychleji a nevyčerpá vás hned na začátku procesu.

Nyní si s největší pravděpodobností řeknete: "No, kdo rád uklízí z vlastní vůle?" Opravdu často úklid neděláme proto, že chceme, ale protože musíme.-3

Nedovolte chaos

Snažte se nepřipustit příliš mnoho chaosu v každodenním životě. Například umývejte nádobí po každém jídle, než abyste je nechávali až na večer. Večer totiž budete unavení a tahle hora nádobí ve dřezu vás bude nesmírně mrzet. To samé s ostatními věcmi, po použití dejte věci zpět na jejich správná místa. Nevkládejte velké množství prádla, ale perte je rovnoměrně po celý týden. Pak vám proces základního čištění nebude připadat jako taková noční můra.

Vytvořte kalendář

Abych se vyhnul stresu, dělám si seznam věcí, které musím dělat sezónně, měsíčně, týdně a denně, a pak je přidávám do kalendáře úklidu. Můžete si ho vytisknout a nalepit magnetem na ledničku nebo si vytvořit připomínku, pokud se například každý den zapomenete podívat do kalendáře úklidu.

Nyní si s největší pravděpodobností řeknete: "No, kdo rád uklízí z vlastní vůle?" Opravdu často úklid neděláme, protože chceme, ale protože musíme.-4

Tyto rady mi přišly velmi praktické a snažím se je implementovat do svého života.