Myslím, že téma úklidu je věčné a bude u nás přítomné, stejně jako v dávných dobách, kdy ještě nebyly přístroje na rychlý úklid, i v budoucnu. Většina lidí si doma uklízí sama a nemá kolem domu pomoc, stejně jako já.

V procesu každodenního úklidu jsem objevila mnoho různých triků, které mi pomáhají čistit lépe a mnohem rychleji. Chci se o ně s vámi podělit!

Odstraňování skvrn z koberce

Rozlité víno nebo jiný jasný nápoj na koberci je pro nás vždy nepříjemná situace, protože takové skvrny je často velmi obtížné řešit. Po jejich odstranění metodou pokus-omyl jsem si uvědomil, že jakákoliv soda (samozřejmě bezbarvá) může snadno pomoci zbavit se skvrn na koberci.

Je třeba nanést sodu na skvrnu, chvíli počkat a pak skvrnu jednoduše otřít měkkým hadříkem. Opakujte, pokud skvrna není zcela odstraněna.

Skvrny z koberce můžete také odstranit pomocí peroxidu vodíku. Dokonale odstraňuje skvrny od vína, krve a jasných šťáv.

Mytí lamp v myčce

Ano, to lze provést, pokud jsou vaše lampy vyrobeny ze skla. Tato metoda samozřejmě není vhodná pro složité lampy s malými, křehkými a jemnými částmi. Ale klenuté nebo kulaté skleněné lampy lze mýt v myčce a sušit tam.

Čištění žaluzií s ponožkami

Dělat to s ponožkami je velmi pohodlné, protože ponožku lze nasadit na ruku a navlhčit vodou. Stačí otřít žaluzie rukou a nemusíte se starat o použití hadru a kbelíku s vodou. Bude to mnohem pohodlnější a rychlejší. Ponožky musí být samozřejmě čisté.

Esenciální citronový olej a ocet

Pokud máte doma dřevěný nábytek, pak mu můžete dodat více lesku pomocí esenciálního citronového oleje a obyčejného devítiprocentního octa. Můžete je smíchat a nalít do rozprašovače. Díky tomu můžete produkt rovnoměrně rozložit po povrchu. Poté otřete dřevěné povrchy suchým hadříkem. Dřevěnému nábytku tak dodáte lesk a snížíte množství prachu na něm.

Odstraňování chloupků pomocí rukavic

Obchodníci a reklama nám neustále nabízejí různá zařízení na odstraňování chloupků z povrchů. Ale vše je docela jednoduché – můžete nosit běžné gumové rukavice. Mám doma několik koček, takže na nábytku a koberci je vždy srst. Abych se pokaždé vyhnul vysávání, jednoduše si navléknu na ruce gumové rukavice a pomocí nich odstraním chloupky. Lepí se na rukavice. Stačí přetřít povrch a vlna se na rukavicích usadí, pak stačí rukavice opláchnout a vysušit.

Čištění mikrovlnné trouby

Pokud stále čistíte mikrovlnnou troubu pomocí chemikálií a všechno si drhnete sami, zapomeňte na tyto těžké dny. Vnitřek mikrovlnné trouby vyčistíte velmi rychle pomocí citronové šťávy a vody. Vezměte malou misku, nalijte do ní vodu a vymačkejte citronovou šťávu. Vložte misku dovnitř a zapněte ji na 2-3 minuty. Potřebujeme, aby se voda uvařila a začala se odpařovat. Díky tomu můžete bez velké námahy setřít veškerý tuk a zbytky jídla. Tento life hack používám již dlouho a jsem velmi spokojen.

Tyto triky mi pomáhají usnadnit čištění a neztrácet spoustu času.

Používáte takové triky ve svém každodenním životě?