Abyste vytvořili domácí lázeňskou část, nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny. Začleněním relaxačních prvků, vylepšením vybavení a minimalizací nepořádku se můžete cítit jako v lázních a zbavit se stresu. Zde je návod, jak pomocí těchto designových technik vytvořit koupelnu inspirovanou lázněmi.

1. Použijte přírodní dekor

Používejte rostliny. Umístěte pokojové rostliny v květináčích na podlahu, pracovní desky a další povrchy v koupelně nebo zkuste květiny v květináčích zavěsit ze zdi. Vybírejte vlhkomilné rostliny, kterým se bude dařit ve vlhkém prostředí koupelny. Pokud se do vašeho prostoru nehodí živé rostliny, postavte vázu s čerstvými květinami na polici nebo ozdobte umělými rostlinami.

Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-3

2. Ukliďte si koupelnu

Nepořádné pracovní desky a přeplněné koupelnové skříňky nevedou k relaxaci. Chcete-li optimalizovat prostor v koupelně, zbavte se všech produktů, kterým vypršela doba použitelnosti nebo které nebyly v posledním roce použity.

3. Zásobte se ručníky

Měkké ručníky jsou klíčem k vytvoření lázeňské atmosféry. Vybírejte osušky vyrobené ze savých materiálů, jako je bavlna nebo bambus, které dobře drží při praní. Lze je srolovat a umístit do speciální nádoby ze dřeva, ratanu nebo kovu.

Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-4

Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-5

4. Nainstalujte novou sprchovou hlavici

Vyměňte svou běžnou sprchovou hlavici za luxusnější model. Hledejte funkce, které vyhovují vašim potřebám a preferencím, jako jsou LED, masážní nebo turmalínové nástavce. Pokud vám to rozpočet dovolí, zvažte upgrade ostatních koupelnových předmětů, jako je baterie nebo toaleta, na vysoce kvalitní modely se speciálními funkcemi, jako je bezdotykové ovládání nebo vyhřívané sedátko.

5. Použijte odstíny k harmonizaci prostoru

Zvolte jemné, tlumené barvy, abyste vytvořili klidné prostředí. Při výběru barevného schématu vaší koupelny se vyhněte vysoce kontrastním kombinacím, jako je černá a bílá nebo modrá a oranžová. Spárování teplých neutrálních barev s barvami inspirovanými přírodou, jako je zelená nebo nebesky modrá, vytvoří klidné prostředí jako v módních lázních.

Abyste vytvořili domácí lázeňskou část, nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny.-6
Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-7

Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-8
Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-9

6. Aktualizujte své toaletní potřeby

Vylepšete své toaletní potřeby a vytvořte útulný a luxusní pocit z lázní. Přidejte doplňky, které odpovídají barevnému schématu vaší koupelny. Nalijte si mýdlo na ruce do krásných lahviček. Dózy z čirého skla jsou skvělé pro uložení vatových tamponů a jiných drobností.

Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-10
Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-11

7. Přidejte uklidňující vůně

Vytvořte si ve své koupelně uklidňující atmosféru s uklidňujícími vůněmi. Mohou to být difuzéry esenciálních olejů nebo vonné svíčky, které lze umístit na police a jiná místa. Vhodný je jalovec, levandule, růžové oleje, ale i ylang-ylang, myrta atd.

Nemusíte podstupovat velkou rekonstrukci koupelny, abyste vytvořili domácí lázeňské centrum.-12

Na kohoutek můžete zavěsit sáček čerstvých eukalyptových listů, abyste si pokaždé, když pustíte vodu, mohli vychutnat svěží příjemnou vůni.