Miluji květiny. Obzvláště se mi líbí proces péče o ně. Sbírala jsem nenáročné na péči trvalky, letničky, keře a vinnou révu kvetoucí v různých odstínech modré. Rostliny s modrými květy přinášejí do vaší zahrady chlad, klid a dodávají šmrnc.

Modrá hortenzie širokolistá

Tato modrá hortenzie je prostě úchvatná. Hortenzie širokolisté mohou získat nebesky modrou barvu zvýšením kyselosti půdy. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je přidání síry do půdy. Hortenzie velkolisté většinou kvetou na loňském porostu, takže pokud je chcete zastřihnout, udělejte to hned po odkvětu. Hledejte nové odrůdy vyvinuté pod názvem Endless Summer, které produkují květy na novém i starém růstu.

Podmínky pěstování: Ranní slunce a odpolední stín ve vlhké, dobře odvodněné půdě bohaté na organickou hmotu. Nenechte velké listové hortenzie vyschnout.

Vytrvalá pelargónie

Roste zde mnoho rostlin s modrými květy, ale trvalá pelargonie ‘Roseanne’ je jedna z nejlepších. Tato dlouho kvetoucí pelargónie kvete od června až do mrazů a vytváří nekonečnou zásobu purpurově modrých květů.

Delphinium keř

Tato květina má čistě modrý odstín. Tyto rostliny jsou sice vytrvalé, ale bývají krátkodobé a špatně snášejí horko a vlhko. Vysázejte vyšší odrůdy delphinium, abyste zabránili odfouknutí jejich květních klasů větrem. Pěstujte je v půdě bohaté na organickou hmotu a poskytněte vyvážené hnojivo pro lepší modré květy.

Přidat popis

Clematis

Clematis, kvetoucí v různých barvách, je nádherná liána, která ozdobí každou zahradu. Mezi pravé modře kvetoucí odrůdy patří ”Crystal Fountain”, ”Ice Blue” nebo ”Arabella”.

Přidat popis

Podmínky pěstování: Plné slunce a vlhká, dobře odvodněná půda.

Amsonia tabernaemontana

Jak jste možná uhodli, amsonie má hvězdicovité modré květy, které se objevují koncem jara. Tato rostlina je také odolná vůči teplu a suchu. Listy se koncem sezóny zbarví do krásného žlutého odstínu.

Přidat popis

Podmínky pěstování: Plné slunce až částečný stín a dobře odvodněná půda.

Platycodon grandiflora

Snadno pěstovatelná vytrvalá květina se svěžími, kulatými poupaty, které se během několika týdnů v létě otevírají do krásných modrých, růžových nebo bílých hvězdicovitých květů.

Miluji květiny. Obzvláště se mi líbí proces péče o ně. Sbírala jsem nenáročné na péči trvalky, letničky, keře a vinnou révu kvetoucí v různých odstínech modré.-6

Nigella z Damašku Láska v mlze

Tato jednoletá rostlina získala své barevné jméno podle kapradinově zelených listů, které odrážejí květy. Láska v mlze se snadno pěstuje ze semínka a sama se přesazuje, takže ji nemusíte stále přesazovat. I poté, co jasně modré okvětní lístky vyblednou, velké kulaté lusky se semeny dodají zahradě barvu.

Přidat popis