Myslím, že mnoho lidí, stejně jako já, má problémy s úklidem koupelny. Přestože je malý, jeho úklid často trvá déle než v obývacím pokoji nebo ložnici, protože… Kvůli usazeninám mýdla dochází k velkému znečištění na toaletě a ve vaně nebo sprše. Problémem pro mě je také používání chemikálií, které způsobují alergie. Začal jsem tedy sbírat a používat tipy na čištění koupelny pomocí běžných přípravků, které najdete v každé domácnosti.

1. První life hack je použít vodku k čištění záchodu. Nepoužívám ho často (pijeme ho zřídka), když doma není žádný čisticí prostředek. Pokud mám vodku v lednici delší dobu, jednoduše naliji půl sklenice do záchodu a záchod doslova jiskří. Všiml jsem si, že je méně močových kamenů a plak se nehromadí tak rychle jako dříve.

2. Dezinfekce držáku kartáčku . Je to velmi jednoduché: po každém použití naliju do držáku kartáčku trochu dezinfekce (může to být jakýkoli prací prostředek nebo bělidlo). To pomáhá dezinfikovat kartáč pokaždé, když jej vrátíte do držáku.

3. Okna a zrcadla lze umýt citronem a sodou . Jde o přirozený způsob čištění skla a zrcadel, který pomůže vyčistit povrchy a vytvořit v koupelně svěží a příjemnou vůni. Smíchejte 1/2 čajové lžičky citronové šťávy s 0,5 l perlivé vody, nalijte do rozprašovače, protřepejte a nastříkejte na zrcadlové plochy. Otřu to suchým hadříkem. Skvrny a nečistoty jsou odstraněny velmi rychle.

4. Na čištění vodovodních baterií používám dětský olej . Na utěrku z mikrovlákna nanesu pár kapek dětského oleje, abych obnovil lesk vodovodních baterií a umyvadel.

To se provádí velmi rychle a lze to opakovat denně.

5. Sprej na vaření najde uplatnění nejen v kuchyni. Skvěle odvede mýdlovou špínu na stěnách vany nebo sprchového koutu. Rovnoměrně nastříkám na vanu, počkám asi 15 minut a poté jemně otřu hadrem a opláchnu teplou vodou. I když se jedná o směs oleje, emulgátoru a plynu, dobře rozkládá nečistoty a snadno se smývá.

6. Ocet si velmi dobře poradí s různými skvrnami . Můžete použít přírodní i syntetické. Vodu a ocet ředím v poměru 50/50. Naliju do rozprašovače, nastříkám na špinavé kohoutky nebo zrcadla, dobře otřu suchým měkkým hadříkem a všechno se leskne!

Myslím, že mnoho lidí, stejně jako já, má problémy s úklidem koupelny. Přestože je malý, jeho úklid často trvá déle než v obývacím pokoji nebo ložnici, protože -2

7. Další nepříjemnou vlastností, která se v koupelně objevuje, jsou stopy rzi ze zavařovacích sklenic a lahví s kovovým dnem. S tím se vyrovnáte tak, že si právě tato dna nejprve překryjete průhledným lakem . Pak nebudete muset zběsile drhnout rez ze sněhobílého dřezu.

Docházíme k závěru, že není třeba se bát experimentovat s různými předměty a prostředky, které máte doma. Ne vždy potřebujete silné a drahé chemikálie!