Škrob je cenově dostupné a poměrně snadno použitelné zahušťovadlo, používám ho k přípravě želé pro celou rodinu, přidávám produkt do těsta a náplně na koláče. Může také nahradit prací prostředky, odstraňovače skvrn a produkty péče o pleť. Níže uvádíme 8 nestandardních nápadů na použití škrobu, které vám zjednoduší život.

Stříbrné leštění

Někdy chcete nosit prsten nebo krásné stříbrné náušnice, ale jsou tmavé a nelesknou se. Jak čistit stříbro doma?

Budeme potřebovat:

  • Škrob 4 polévkové lžíce. lžíce.
  • Voda 200 ml.
  • Utěrka z mikrovlákna.

Smíchejte škrob s vodou a vzniklou pastu natřete na stříbro. K tomu použijte měkký hadřík. Jemná metoda vrátí šperkům původní lesk.

Aby podlaha nevrzala

Pokud dřevěné podlahy v domě drží pohromadě, škrob odstraní problém. Vyplňte jím praskliny v palubkách a nepříjemné zvuky zmizí.

Deodorant na boty

Pokud vnitřek boty ošetříte pudrem, škrob „vytáhne“ přebytečnou vlhkost a příčina nepříjemného zápachu bude odstraněna.

Maska s liftingovým efektem

Maska na bázi škrobu pomůže napnout pokožku a osvěžit její barvu. K jeho přípravě budete potřebovat vaječný bílek, 1 polévková lžíce. l. kefír a lžíci škrobu. Po důkladném promíchání ingrediencí aplikujte masku na 20 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Žehlení bez problémů

Chcete-li žehlení co nejvíce urychlit, musíte smíchat 1 polévkovou lžíci. lžíce škrobu a 0,5l. teplá voda.

Škrob je cenově dostupné a poměrně snadno použitelné zahušťovadlo, používám ho k přípravě želé pro celou rodinu, přidávám produkt do těsta a náplně do koláčů.-3

Nalijte tekutinu do rozprašovače. Škrobový sprej pomůže vyžehlit i velmi pomačkané prádlo.

Okna bez pruhů

400 ml. voda a lžíce škrobu – levná alternativa k drahým čističům skla. Protřepejte ingredience v lahvičce s rozprašovačem a vaše okna se rozzáří! Podobným způsobem můžete mýt zrcadla.

DIY odstraňovač skvrn

Metoda je vhodná pro odstranění skvrn z vašeho oblíbeného koberce nebo čalouněného nábytku. Kontaminované místo je nutné pokrýt silnou vrstvou škrobu. Počkejte, až prášek absorbuje nečistoty a mastnotu. Po 15 minutách vysajte.

Škrob je cenově dostupné a poměrně snadno použitelné zahušťovadlo, používám ho k přípravě želé pro celou rodinu, přidávám produkt do těsta a náplně do koláčů.-4

Vlhké knihy

Tento prášek je schopen absorbovat vlhkost. Pokud jsou tedy knihy vlhké, jednoduše stránky posypte práškem a nechte je přes noc. Ráno setřete zbytky suchým papírovým ručníkem.