Za teplého letního večera si opravdu chcete sednout na balkon a dýchat čerstvý vzduch. Ale bzučivý, otravný hmyz vám může zkazit dovolenou. Dobrou zprávou je, že komáry můžete odehnat tím, že si na balkon vysadíte určité květiny.

Mnoho rostlin má repelentní účinek a účinně odpuzuje nejen komáry, ale také mouchy, pakomáry a klíšťata. Jedná se o velmi pohodlný způsob, který vám umožní vytvořit bezpečnou zónu pro sebe a své blízké bez dalšího úsilí a finančních nákladů.

Rostliny odpuzující komáry

Všechny tyto rostliny vylučují esenciální oleje, které hmyz nesnese. Pro zvýšení efektu můžete kombinovat několik rostlin.

  • Levandule

Květy mají velmi krásnou barvu a podmanivou vůni. Tato vůně nejen že zahání komáry, ale také zlepšuje spánek a pomáhá vyrovnat se s podrážděností. Rostlina miluje tichá a teplá místa. Aby se mohl normálně vyvíjet, je zapotřebí dobrá drenáž.

  • Bazalka

Zasaďte si na balkon bazalku a zapomenete na komáry. Pěstování je velmi snadné, hlavní věcí je zalévat rostlinu a krmit ji včas. Bazalka potřebuje plné slunce po celou dobu vegetace.

Za teplého letního večera si opravdu chcete sednout na balkon a dýchat čerstvý vzduch. Ale bzučivý, otravný hmyz vám může zkazit dovolenou.-3
  • Plectranthus

Plectranthus se také nazývá vnitřní máta. Rostlina má husté nadýchané listy s výraznou vůní, která odpuzuje mouchy, komáry a moly. Rostlina miluje stinná místa, přímé sluneční světlo může poškodit jemné listy.

Za teplého letního večera si opravdu chcete sednout na balkon a dýchat čerstvý vzduch. Ale bzučení otravného hmyzu může zničit vaši dovolenou.-4
  • Kočičí máta

Tato nenáročná květina přitahuje kočky, ale zároveň pomáhá zbavit se otravného hmyzu. Catnip vypadá krásně, můžete si z něj udělat čaj, který vám zlepší náladu, uvolní stres, zvýší chuť k jídlu.

Za teplého letního večera si opravdu chcete sednout na balkon a dýchat čerstvý vzduch. Ale bzučení otravného hmyzu vám může zkazit dovolenou.-5
  • Ageratum

Ageratum zná mnoho zahradníků. Lze ji pěstovat na předzahrádce, na parapetu nebo balkonu. Malé nadýchané květy příjemně voní, vůně je trochu medová, nevtíravá. Ale chrání před komáry. Rostlina nepotřebuje vydatnou zálivku s náležitou péčí, může kvést od začátku léta až do prvního mrazu.

Za teplého letního večera si opravdu chcete sednout na balkon a dýchat čerstvý vzduch. Ale bzučivý, otravný hmyz vám může zkazit dovolenou.-6

Ozdobte svůj balkon těmito rostlinami a budete mít zaručeně pohodovou dovolenou ❤️‍