Jsem zvyklý používat spíše domácí hnojiva než „chemikálie“ kupované v obchodě, dnes se chci podělit o recept na přírodní hnojivo pro rajčata a okurky. Příprava zabere jen pár sekund a efekt se dostaví do 3-4 dnů!

Proč zelenina neroste dobře?

Nejprve si musíte položit otázku: proč moje rostliny nerostou tak bujně jako v sousední zahradě? Problémem je obvykle nedostatek minerálů. Pokud zelenině chybí draslík, fosfor, dusík nebo síra, její růst se zpomaluje a nové plody se neobjevují.

Stojí za to pečlivě zkontrolovat keře a zkontrolovat je na přítomnost hmyzích škůdců a hub. Změny barvy, ožraná květenství, deformace listů jsou známkami toho, že rostlina potřebuje naši pomoc.

Domácí hnojivo na bázi bobkových listů a česneku plní tři úkoly najednou: ničí škůdce, vytváří ochrannou bariéru a nasycuje půdu užitečnými látkami.

Jak připravit hnojivo pro rajčata a okurky

Budeme potřebovat koření, které používáme každý den v kuchyni.

Krmné suroviny:

  • Bobkový list 3 ks.
  • Tři stroužky česneku.
  • 500 ml horké vody.

Postup krok za krokem:

  • Vložte česnek a bobkové listy do sklenice a zalijte horkou vodou.
Jsem zvyklý používat domácí hnojiva a ne „chemikálie“ z obchodu, dnes se chci podělit o recept na přírodní hnojivo pro rajčata a okurky.-3
  • Poté zavřete víko, důkladně promíchejte a nechte 24 hodin působit, aby se přípravek nechal vyluhovat.
  • Druhý den sklenici znovu zatřeste a nálev nalijte do kbelíku (nejprve musíte odstranit česnek a bobkový list).
  • Přidejte dva litry vody, hotovo!

Okurky a rajčata musíte zalévat pomocí konve, ale pokud jsou listy, stonky a plody napadeny houbou nebo hmyzem, je lepší rostlinu postříkat rozprašovačem.

Toto jednoduché hnojivo aktivuje růst zelené hmoty a zachrání úrodu! ❤️