Trouba je místo, kde se vaří jídlo. A okamžitě se tam hromadí tuk, saze, zbytky jídla a spálený cukr.

Myslím, že čištění vnitřku trouby chemikáliemi není dobrý nápad. Proto se s vámi dnes podělím o jednoduchý a spolehlivý life hack, který troubě vrátí její původní vzhled za 30 minut.

Úkol je to zdlouhavý, ale nezbytný

Je velmi důležité troubu pravidelně čistit. Celé je to potřeba umýt minimálně jednou za měsíc, ale po každém použití by se měla dvířka otřít.

Tuk a zbytky jídla se časem promění v tvrdou kůrku, což zvyšuje zátěž trouby. Na takto špinavém místě se pokrmy vaří déle a jídlo může ztratit šťavnatost a nasytit se nepříjemným zápachem.

Případné nečistoty je nutné nejprve změkčit, teprve potom se snadno strhnou z hladkého povrchu. Nyní vám řeknu, jak to udělat.

Jak rychle a snadno vyčistit troubu

Vezměte si tedy širokou pánev (nebo můžete použít plech na pečení). Dále budeme potřebovat horkou vodu a ocet . Ocet nejen dobře změkčuje zaschlé nečistoty, ale také zabraňuje tvorbě vodního kamene.

Trouba je místo, kde se vaří jídlo. A okamžitě se tam hromadí tuk, saze, zbytky jídla a spálený cukr. Myslím, že čištění vnitřku trouby „chemikáliemi“ není dobrý nápad.-2

Pokud je vnitřek trouby potažen silnou vrstvou mastných sazí, lze poslední přísadu nahradit mýdlem na nádobí.

Postup krok za krokem:

  • Nejprve je třeba vařit vodu v hrnci. Přidejte do něj trochu octa nebo prostředku na mytí nádobí.
  • Poté nádobu s vodou přikryjte pokličkou a vložte do trouby (na spodní úroveň). Předehřejte skříň na 230 stupňů. Čekáme půl hodiny.
Trouba je místo, kde se vaří jídlo. A okamžitě se tam hromadí tuk, saze, zbytky jídla a spálený cukr. Myslím, že čištění vnitřku trouby „chemikáliemi“ není dobrý nápad.-3
  • Po odpaření vody a odstranění nečistot ze stěn a dna trouby stačí vychladlou troubu otřít tvrdou stranou houbičky.

Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu a vaše trouba bude opět zářit a inspirovat kulinářské kousky! ❤️‍