Nedostatek roušek je sice minulostí, ale doma je jich stále příliš. Použité roušky najdete všude: v kapse džínů, přihrádce na rukavice, kabelce nebo školním batohu. Místo toho, abyste je vyhazovali, proměňte je v něco užitečného.

Co dělat s maskami doma?

Jednorázové masky se tak neříkají nadarmo, nelze je znovu použít. Ale jsou vybaveny tenkou deskou, která je umístěna nahoře. Tato deska je potřebná, aby látka kopírovala tvar nosu a těsněji přiléhala k obličeji.

Aby byly staré masky užitečné v každodenním životě, musíte tento drát odstranit. Chcete-li to provést, odřízněte boční část a vyjměte pružnou hliníkovou desku.

Triky pro použití ochranné masky doma

Pokud masku ještě nikdo nepoužil, pak je lepší se jí vůbec nedotýkat – pro každý případ je dobré mít jich doma pár. Ale je třeba vytáhnout nosní klip ze starých masek a rozhlédnout se.

  • Dráty se již nebudou zamotávat pod nohy, pokud jsou pečlivě zajištěny pružným drátem. Je lehký, takže na bílém kabelu nebude vůbec znát.
  • Velmi často, když pověsíte ručníky na věšák nebo běžný hřebík, sklouznou a spadnou na podlahu. Použijte pružnou desku k zajištění a problém je vyřešen!
  • Můj manžel použil hliníkové svorky k uspořádání své krabice na nářadí.
  • Teď už nemusím trhat pevně svázaný pytel. Pokud potřebujete svázat pytle s volně loženými produkty nebo chlebem, používají se flexibilní desky. Snadné připevnění, snadné otevření. Velmi pohodlně!
  • Lze je také použít k vertikálnímu umístění květin, aby správně rostly. Totéž platí pro sazenice. Například existují odrůdy rajčat, které se rychle roztahují a potřebují podvazek.
Nedostatek roušek je sice minulostí, ale doma je jich stále příliš. Použité roušky najdete všude: v kapse džínů, přihrádce na rukavice, kabelce nebo školním batohu.-3

Doufám, že vám tyto lifehacky byly užitečné! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖