Indukční vařič, varná konvice, mixér, mikrovlnná trouba a další kuchyňské spotřebiče spotřebují hodně energie – někdy i více, než je ve skutečnosti nutné. Jak ušetřit rozpočet? Níže je 8 cenných životních hacků pro šetrné hospodyňky.

Vyberte si „správná“ jídla

Nádobí by mělo perfektně sedět na vašem sporáku, přičemž průměr dna by měl odpovídat obvodu elektrického hořáku. Pokud vaříte v malé nádobě, ztrácí se teplo a s ním i energie. Na druhou stranu, pokud je pánev příliš velká, bude se jídlo v ní vařit mnohem déle.

Vždy zavřete víko

Voda v uzavřené nádobě vře rychleji, protože… Víko zadržuje páru a tlak je dosažen rychleji. Abyste ušetřili nejen elektřinu, ale i svůj čas při přípravě jídla, zakryjte veškeré náčiní, které lze zakrýt.

Une cuisinière à indukční, jeden builloire, un mixeur, mikro-ondes a d

Bez předehřívání

Mnoho hospodyněk předehřívá troubu 10-15 minut, ale nejčastěji není potřeba předehřívat elektrickou troubu. Kastrol, dušená zelenina nebo masité pokrmy se stejně dobře propečou, když je dáte do studené trouby.

Odstraňte přebytečné plechy na pečení

Chcete-li proces vaření ještě trochu urychlit, vyjměte z trouby prázdné plechy na pečení. Nechte na sobě jen ty s jídlem.

Použijte zbytkové teplo

Teplo je energie, která náhle nezmizí. Sporák proto můžete vypnout krátce předtím, než bude polévka nebo zeleninový guláš hotový. Kaši zabalte do deky, aby louhovala. Za pár hodin se jídlo rozpustí v ústech!

Zbavte se starého nádobí

Nádobí s nerovným dnem nemá v kuchyni místo. Jídlo se na něm bude nerovnoměrně ohřívat a ztratí se teplo a energie.

Odstraňte vodní kámen a led

Jak často odstraňujete vodní kámen z konvice nebo odmrazujete mrazák? Vodní kámen je špatným vodičem tepla, stejně jako vrstva nečistot na dně hrnce nebo pánve.

Jakmile je mraznička pokryta výraznou vrstvou ledu, bude vyžadovat mnohem více energie na udržení teploty -18 °C. Řešení: moderní chladničky stačí odmrazovat 1-2x ročně.

Une cuisinière à indukční, jeden builloire, un mixeur, mikro-ondes a d

Termoska na nápoje

Abyste se vyhnuli zapnutí konvice jen na jeden šálek čaje, použijte termosku. Bude se vám hodit nejen na cestách, ale i doma nebo v kanceláři. V chladném počasí můžete do termosky nalít teplý džus nebo čerstvě uvařený kompot ze sušeného ovoce.

S těmito tipy ušetříte peníze každý den! ❤️