Mytí podlah je závěrečnou fází úklidu domu, která umožňuje nejen udržovat čistotu, ale také poskytuje pohodlí. Domácí chemikálie nedávají vždy uspokojivé výsledky a jsou také drahé. Dnes s vámi připravíme domácí prostředek, který vaše podlahy rychle a snadno vyčistí do lesku.

Jak vyrobit domácí kuličky?

Stačí vzít pár dostupných surovin a rozmixovat. Nejprve si nasaďte ochranné rukavice.

Na přípravu domácích kuliček budeme potřebovat:

  • 250 g jedlé sody.
  • 1/2 polévkové lžíce. lžíce prostředku na mytí nádobí.
  • 1 polévková lžíce. lžíce aviváže.
  • 1 polévková lžíce. l. isopropylalkohol.

Poté je třeba přidat trochu vody. V malé misce důkladně promíchejte ingredience a vytvořte několik kuliček. Na čištění potřebujete pouze jeden.

Podlaha umytá vodou s přídavkem tohoto přípravku se bude nejen lesknout, ale i příjemně vonět. Navíc se na něm bude usazovat méně prachu než obvykle. A to vše díky aviváži, která má antistatické vlastnosti.

Jak rychle umýt podlahu v celém domě

Podlahu lze umývat různými způsoby. Farmaceutický líh dokonale čistí jakékoliv povrchy a dezinfikuje je. Lze jej použít jako základ pro domácí prací prostředek.

Mytí podlah je závěrečnou fází úklidu domu, která umožňuje nejen udržovat čistotu, ale také poskytuje pohodlí. Domácí chemikálie nedávají vždy uspokojivé výsledky a jsou také drahé.-3

Proces vaření krok za krokem:

1. Vezměte 60 ml alkoholu (4 polévkové lžíce) a smíchejte se 4 polévkovými lžícemi octa a 1 polévkovou lžící. lžíce prostředku na mytí nádobí.

2. Poté přidejte 3 šálky vroucí vody a 10 kapek vámi zvoleného esenciálního oleje. Má osvěžující mátovou vůni.

3. Důkladně promíchejte.

Takto připravený roztok lze použít k čištění soklových lišt a obkladů. Alkohol nezanechává žádné šmouhy a povrch okamžitě schne.

Doufám, že tyto jednoduché životní triky pomohou udělat váš domov čistým a pohodlným ❤️‍